| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Eeko, jenze takovych mist zas vsude nic moc neni.

Ja tu pisu dokola, s cim ruzne cela leta pracuju (jsou to ruzne veci a je toho hodne, k cemu pouzivam jak zdejsi jazyk, tak prave tu kombinovanou zkusenost se vsim moznym, co se tady ruzne hodi pracaku, socialu, skolam, kurzum pro dospele atd atd.

Pred nejakymi lety jsem si "vyhrala" EU priplatek za navrh, jak pomoct dlouhodobe nezamestnanym zenam se zakladkou ca 4 - 6 let, z ruznych zemi, vubec k nejake praci, kdyz jim uplne vyprsela jakakoli moznost jakekoli socialni podpory. Napad to byl sice vybornej (proto mi ty penize dali), jenze vsechna mozna pravidla pracaku, socialu, zdravotni pojistovny ap. udelaly sakra caru7 pres moznosti ty6 penize vyuzit tak, jak jsem mela v planu. Cili 2 roky jsem je ucila po vecerech po sve praci jazyk, hledat praci, psat zadosti, nacvicovat to ci ono, volat zamestnavatelum - JEDNA z 20 dostala praci na zastup do domova duchodcu k dementnim starym - ti nepotrebovali rozumet a ona jim taky ne. Ani na pohovor na praci uyklizecky je nikdy nikdo nepozval - stacilo uz jejich jmeno. Par z nich se naucilo celkem dost slusne domluvit (=byly schopne vykonavat praci dle instrukci). Samozrejme, ze to zalezi na tom, odkud jsou (=viz jmeno). Ale zajimavy byl muj experiment, kdy jsme na ty zadosti psali "zakladni skola - nikoliv pocet let, nektere z nich byly predtim vdane za mistniho starce, aby se sem dostaly, a jine veci. Nepomohlo NIC. Spis si zamestnavatel vzal nakyho zde rozenyho maturanta, kterej prachovku v zivote nevidel a najit knoflik na vysavaci bylo jako nastartovat atomovou elektrarnu - i to by snad zvlad lip.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.