| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď


To je fakt - jake testa se pouzivaji ukaze velice ruzne vysledky, na to neni zapotrebi delat pokusy. Proto je nesmysl pouzivat JEDEN stejny test pro vsechny potreby a vsechny obory, ale testovat hlavne to, co je zapotrebi pro tu skolu, kam zaci zadaji. KDYZ UZ VUBEC:

Nas Okresni skolsky reditel pred lety rozhodl testy pro prijimani na "matersky jazyk jako druhy jazyk". cOZ BYL NESMYSL UZ DUVOD - VSICHNI MAJI NA TO ZAKONNY NAROK; I KDYZ NE ZCELA POVINNOST NA TY HODINY CHODIT:

Ty testy prodavala jedna spolecnost, ktera je vypracovala pro 0 - 16 lete deti. Ucitele ve skolce a v nejnizsim stadiu je pouzivali, protoze v tom bylo hodne obrazku a pro jejich deti vyhovovaly (nez se naucily cist a psat). Nikdo z mych kolegy si neprecetl, o co se vlastne jedna a ze to absolutne nevyhovuje zakum starsim. Testy byly dost drahe a ta spolecnost na nich velice vydelavala.Na webove strance te spolecnosti, ktera je doporucovala pro testovani deti s poruchou reci a pro deti cizincu, jsem si nasla, o co jde.


Byly to normalni pisemky, ktere testovaly, co se deti naucily z probranych materialu prodavanych toutez spolecnosti - nic z techto materialu jsme ve skole nepouzivali, protoze to nebyl material pro vyuku jazyka jako druheho jazyka. Odmitla jsem tim travit cas - celkem bych pouzila 25% sveho tydenniho vyucovani a posleze opravy atd. Ovsem dotycny reditel prideloval resurs na zaklade techhlevysledku. Nic jineho ho nezajimalo.

Ja jsem v predeslem zamestnani pracovala jako posuzovatel jazykove urovne dospelych pristehovalcu pred rozmistovanim na dalsi oborove kurzy, na to jsem mela Univerzitni rocni kurz. K tomu vypracovane testy, ktere jsem si upravila pro sve zaky na nejvyssim stadiu a pouzivala jsem je hlavne k tomu, aby vedeli, jak jazykove zvladnou ruzne predmety ve skole.

Poslala jsem mu porovnani vysledku obou tech zpusobu, kde mi zaci meli znalosti na pozadovane skolni urovni (=cili bychom prakticky nedostali na tu vyuku zas tolik), ale Jim vyzadovany test dokazal, ze vlastne celkem skolu nezvladaji. Nejlepsi "jazykovy" vysledek mela holka, ktera v zemi zila 1,5 roku, zatim co inteligentni holka, narozena v zemi a chodila ke mne na vlastni zadost, protozr se ji libil zpusob prace, s vybornym celkovym propechem dosahla ani ne 50%.

Rediteli nijak moc nezalezelo na tom, ze to byl test pro uplne jine ucely (nasi zaci nemaji "poruchu jazyka", ale jsou na jine urovni jazykoveho vyvoje atd nez "domorodci" stejneho veku). No, pro nasi skolu to bylo vyhodny. Dostali jsme vic penez na vyuku.,..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.