| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máš pravdu, Šuplíku, nedošlo mi to. Je to vyjádření mýho osobního stavu, ne jako normu pro ostatní. Je to stav, kde kterýmu jsem dospěl.

Kdybych neměl děti, ani nevlastní (adoptivní) nebo neměl poblíž sebe ani např. děti svejch sourozenců, příbuznejch a tak dál a podobně, myslím, že bych si stejně našel

Nemusely by to bejt děti ve smyslu mrňata. Mohli by to bejt skauti, mohli by to bejt studenti, mohli by to bejt jiný malí či mladý lidi. Žít single ve smyslu nestarat se, co je kolem mě a co přichází a přijde, "každej sám za sebe" a "nikomu nic nedlužím," by nebylo pro mě. Protože čas i život jdou zkrátka pořád kupředu a společnost je tvořená generacema, který si pořád mezi sebou předávaj tu štafetu. Genetickej, biologickej základ beru jako přirozenou věc, tak se nový generace roděj, ale ne jako věc pro mě zásadní (jako že by smyslem mýho života bylo nutně zplodit vlastní potomky).

Znám dobrovolně bezdětný, odmala, ženy i muže. Některý z nich jsou single v tom výše popsaným smyslu. Ale víc jich je takovejch, co společnosti prostě dávaj něco jinak, než skrze děti.

Znám i nedobrovolně bezdětný, který po dětech toužili, a to někdy opravdu dost zblízka (s tím se spokoj, podrobnosti nechtěj, prosím). Nemá smysl se před nima přetvařovat, že děti pro mě smyslem života nejsou. K čemu by to bylo, když i pro ně to představuje smysl, jenže nenaplněnej? Snažit se jim nalhávat, že žili léta v omylu a ať si z toho nic nedělaj? Nebo chodit kolem po špičkách?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.