| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Suplik, mas pravdu, pred rokem 89 nemohlo byt spolubydleni nijak masovy, protoze stat si na to daval pozor, aby kazdy mel jen jeden byt "v uzivani" (tehdy se nerikalo "byt v najmu") - obecni, druzstevni nebo vyjimecne "v osobnim vlastnictvi" (to "osobni vlastnictvi bytu" pred rokem 89 jsme se na pravech ucili, ale v praxi jsem to nikdy nevidela)

neexistovalo v jednom byte bydlet a druhy byt pronajimat - tedy legalne to nebylo mozne, lidi to mohli delat jen nelegalne.....existovala moznost bydlet v jednom pokoji u nekoho, kdo cely byt nevyuzival, ale k tomu myslim musel dat svoleni narodni vybor u obecniho bytu

zazila jsem ale na konci 80. let akci, kdy se zavrel jeden blok VS-koleji kvuli rekonstrukci a jine koleje nebyly volne, takze se studenti umistovali "do privátů"....a byly to bud volne pokoje v rodinnych domcich v Praze nebo to zase byla cast bytu nekoho, kdo cely byt nevyuzival, nejaky starsi clovek - pak jsem tam chodila za spoluzaky na navstevy a meli to tam fajn

ja jsem se pokusila o "spolubydleni" v polovine roku 1989, kdy mi jedna o 20 let starsi znama nabidla, ze budeme predstirat, ze bydlime spolu, ona ve skutecnosti bydlela s manzelem v jeho vile, ale drzela si jeste obecni byt po matce....po roce by se ona jakoby odstehovala z obecniho bytu a byt by pripadl mne, protoze tehdy se vyzadovalo vedeni spolecne domacnosti 1 rok a pak uzivaci pravo preslo na toho, kdo v byte zustal, kdyz se ten prvni odstehoval - za to by si ta znama ode mne vzala nejake penize....tak jsem se tam prihlasila k trvalemu bydleni a pro okoli jsme predstiraly, ze spolu bydlime a spolecne hospodarime, vsichni se na nas divali podezirave, ze jsme lesby, sousedi a ulicni vybor KSC (ona byla clenkou strany)......ale pak byla revoluce, bylo jasne, ze ceny bytu poleti nahoru a ze se vyplati byty drzet, navic k prechodu uzivaciho prava se pak zacaly vyzadovat 3 roky spolecne domacnosti - a znama si to proste rozmyslela, takze jsem se stehovala pryc

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.