| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mamons, ani nevíš, jak ti rozumím. ~6~
Prošla jsem dlouhým obdobím nezaměstnanosti a ten arogantní, přezíravý a opovržlivý přístup většiny tzv. personalistů a to, jak to neskutečně otřese sebedůvěrou na mě zanechalo následky dodnes. Nesla jsem to tenkrát tak špatně hlavně proto, že jsem typ, který nepovažuje činnosti v domácnosti za hodné plácání po rameni a obdivu a že považuju za samozřejmé a správné pracovat, být ekonomicky přiměřeně zajištěn, něco umět. Proto jsem nucenou samotu v domácnosti nesla velice těžce, nedokázala jsem sama sebe přesvědčit o tom, jak je bezva být doma. Když se k tomu připojilo i pohrdavé a přezíravé jednání na pohovorech, dostala moje sebedůvěra velkou ránu.
Dneska jsem šťastná, že je tohle období pryč a z toho, že bych to mohla ještě někdy zažít se celá orosím. Hlavně kvůli tomu už nechci další dítě, protože už nechci být "mamina na pracáku", která musí vysvětlovat, jak mohla dopustit, že minimálně tři roky nepracovala a jak si může vůbec dovolit pomyslet na práci v tak skvělém pracovišti mezi skvělými výkonnými a flexibilními lidmi a kdo jako bude teda vyzvedávat dítě. :-©
A teď k tobě.
Neboj se, přesto všechno si myslím, že dřív nebo později se na tebe usměje štěstí, stejně jako se usmálo na mě. Přesto si myslím, že člověk, který skutečně pracovat chce si opravdu jednou tu práci najde, i když ta cesta je někdy trnitá. Je neskutečně těžké zvládnout to psychicky a nepropadnout pocitu, že jsi nula. Protože pak ta malá sebedůvěra je cítit a tím jsou ty šance ještě menší. Nestyď se vyhledat psychologa, pokud budeš cítit, že to nedáváš, určitě tě navede jak dál, abys nepropadla depresi úplně.
Držím palce. ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.