| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mě se tedy líbí i jiné hymny a nepovažuji tu naši za nej-, ale líbí se mi, že ta naše (byť melodie prý není bytostně česká, což je u hymny možná trochu škoda, spíše se prý autor inspiroval Vagnerem) není nacionalistická nebo ano trochu je, ale ne v patetickém, velikášském či vojenském duchu - je spíš než nacionalismus je tam láska k rodné zemi... opěvování jejích krás, klid a mír.

Na mě působí francouzská, ruská hymna... protože ten vojenský pochod a hudba i slova ruské hymny jsou prostě působivé (na mě působí), ale je to vojenské, velikášské... a na naší hymně se mi prostě líbí, že tomuhle - byť je to působivé v sobě nemá. Za to jsem ráda :-) Nerozumím tomu, co je na ní tak hrozné, že se za ní někdo stydí ? (je to tu tedy jeden příspěvek a udivil asi nejen mě). Stydět se za naší hymnu ? Proč ? Snad jen, že melodie není zase tak moc česká a autor se insprioval prý u sousedů, ale co je na tom opět tak moc špatného ? Vlastně předběhl dobu :-) ? Proč se neinspirovat. A slova také nejsou výjimečná, ale neuráží, jsou laskavá, nepřehnaná, je z nich cítit láska k vlasti.. proč ne ? Co víc chtít ?

Nemá úžasnou hirostii vzniku, ale hezké to je, píseň z divadelních prken která zlidověla a byla spontánně zpívána (alespoň se to takto učí, možná to ve skutečnosti bylo jinak..) na tom také není zač se stydět.

Myslím, že naše hymna má v dnešní době již svou historii, tradici, většině lidí se líbí, a měnit ji by byla chyba. A jak jsem psala, jsem ráda, že není nacionalistická, patetická (byť takové hymny mají působivost a na mne působí), ale to je tak, jako je působivá (pro mne) vojenská přehlídka, proto ještě nejsem příznivec vojenských přehlídek, jen tu působivost jim musím u sebe přiznat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.