| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jestliže spalniček je třeba proočkovatnost 95% pak nechápu proč stát nedoočkuje dospělé, které proti spalničkám očkovaní nejsou (někdo tu psal, že se začalo v 70 letech), takže řada dospělých pracujících např. i ve školkách, nemocnicích očkovaní nejsou... a pak spočítal kolik dětí se vejde do 5% populace. A těchto 5%, využil pro osoby, které nemohou být oočkované a pro skupiny, které očkování snáší hůře tj. co já vím (bez statistik tj. statistiky jakkoli si bohužel myslím, že nejsou moc dokonalé by snad řekli více a přesněji) jde především o malé děti, s věkem se snášení očkování proti spalničkám zlepšuje.

Já alespon dala své děti očkovat proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím se souhlasem pediatričky ve věku 3let (neměli žádné zvláštní zdrav. omezení a důvod, jen jsem je tím nechtěla zatěžovat než půjdou do kolektivu a snášeli je bez problémů). Nejmladší dítě jsem dala očkovat ve věku asi 18 měsíců (o pár měsíců jsme tuším přetáhli povinnou lhůtu, ale dala jsem je kvůli epidemií spalniček) a snášela to špatně. A totéž jsem slyšela od dalších maminek, že toto očkování jejich děti (očkované dle očk. plánu tuším v 15 měsících snášeli také špatně a ještě hůře než mé dítě očkované v 18 měsících).

Tj. jestli stát využívá plně možných 5% na to, aby byli děti očkované co nejpozději, tak jsem ráda, ale nikdejsem to nečetla a neviděla. Smysl proočkovanosti populace chápu a myslím, že je to učitečné. Ale je třeba využít možnost neočkovat ty pro něž očkování znamená koplikace a pro ty další nejrizikovější tj. podle mne (laika) nejmladší děti.

Když se stát bude chovat transparentně a odpovědně, tak ubude také odpůrců očkování. (Jinak dala jsem kombinaci zarděnky, spalničky a příušnice také s ohledem na to, že zarděnky jsou nebezpečné pro těhotné), to je další kapitola. Ale dala jsem je ve vyšším věku dětí a myslím, že to bylo dobré rozhodnutí a ráda bych to zopakovala i u nejmladšího dítěte a je valstně škoda, že díky možná zbytečné neproočkovanosti populace musela absolvovat očkování v příliš nízkém věku, kdy to její organismus ještě nevzládal (samozřejmě není jisté, že špatná reakce byla způsobená věkem, ale je to pravděpodobné).

Já vlastně nedokážu říct, zda jsem pro povin. očkování či ne, protože chápu smysl povinného očkování, ale současné schéma se mi také nelíbí (dávat splaničky v 15 měsících bych svým dětem dávat nechtěla)a jsem ráda, že jsem měla pediatřičku, která mi vyšla vstříc (zřejmě se mnou v podstatě souhlasila, byt by mi sama posunutí termínu nenavrhla) a očkovali jsme později.
Zrovna tak jsem se rozhodla nedávat dětem TBC a o pár let později ho zrušili a jsem za tuto možnost (opět díky pediatričce, která v době povinného očkování proti TBC na mou žádost dětem TBC v nízkém věku nedala a pak už ho zrušili) ráda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.