| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak pripadat si jako kul v plote mi nikdy nevadilo. Obvykle se to ma tak, ze nejakej rebel neco nacne a ostatni se s obavami, ale prece jenom, pridaj.

Kdyz moje deti jeste kdysi chodily na nejvyssi stadium, prisla tam nova reditelka. S novymi napady. Typ, ze jim rodice do sko9ly maji opatrit to ci ono... To jsem ji na celoskolni rodicovske schuzi pozadala, aby si prectla skolni rad (=kde je napsano, ze cokoli skola porada se financne hradi SKOLOU. Veskery material v celem Svedsku, obedy, doprava, skolou poradane exkurze avylety atd atd. Zkouset to muze, kdyz ma dojem, ze rodice to spolknou. Personal se ji bal - ja ty lidi znala osobne. Ono je vzdycky dobre znat ruzne paragrafy - jako ze ani blbej ucitel/rebel ap. nemuze byt jen tak odejit, protoze existuje zakon o ochrane zamestnancu. Ktery se muze obejit jedine z velice velmi vaznych duvodu.

Jiny rok opet prisla s novou metodou, ze deti si budou sedet, kde uznaji za vhodne, budou si chodit pro sanony s materialem a tyto vyplnovat. Ucitele budou sedet ve sborovne a zaci za nimi dochazet s otazkami a zadostmi o pomoc. Pochopitelne zacci privitali metodu - courali se po skole, dobre se bavili a ucitele nijak neobtezovali. Na to jsem prisla az pri ctvrtletnim pohovoru s tridnim, kdy mi bylo oznameno, ze muj chlapecek nic nevyplnuje a tim padem nebude znamkovan na pololetnim vysvedceni (jako prevazna vetsina zaku nejvyssiho stadia, kde reditelka uradovala). Chlapecka jsem si podala (=vysvetlil, ze by byl za idiota, kdyby jako jedinej ctizadostivej vyplnoval sanony). Posleze jsem navstivila pani reditelku a informovala ji o tom, ze pisu na Ministerstvo skolstvi, a dala ji kopii dopisu. Ona se do te doby domnivala, ze ma co cinit s matkou pristehovalkyni, ktera ma byt vdecna za to, ze jejim detem bude poskytnuto naky vzdelani. Coz mne vzdycky povzbudi ke kontrole paragrafu a trvani na dodrzovani.
Dalsi rok si pani reditelka zaridila soukromou skolu. Nijak moc ji to nefungovalo, aneb z ni deti (ktere ji tam obcas vybyly a neodesly na okresni skoly) posleze prechazely na okresni gymnazium, kde musely dohanet nenabyte znalosti. Ucitele meli pracovni dobu 40 hod tydne (kdy sedeli ve sborovne a meli byt k dispozici, dle pozadavku i po vecerech, aby byli k dispozici co se tyce domacich ukolu, a temer 100% melo ukoncene vzdelani. Gymnazialni. Coz je povolovano pouze v akutnich situacich, kdy neni mozne najit ucitele s aprobaci,a to nejvys na jedno pololeti.)Takze okres skolu zrusil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.