| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"McGruber,
tak si holt lidi budou muset zvyknout i tady. Kdo chce bydlet v hlavním městě,tak si za to holt musí připlatit. I v té Praze je jen omezený počet realit a stavebních pozemků. Při tom množství náplavy,která se sem hrne ceny klesat nebudou. A navíc se ČNB chystá na další zdražení-zpřísnění hypoték .
Každý holt nemůže žít v Praze a ještě ve svém."

Sam,

jenže tady vůbec nejde o to si trochu připlatit. Tady už bohužel jde o to, že ceny nájmů i kupní ceny realit už jdou naprosto za veškeré možnosti místního obyvatelstva a to už i té střední třídy. A děje se to právě i v tom Londýně a i tam si lidi nezvykli a i tam jim to setsakra vadí, že kdejaký Rus jim tam skoupil byty a místní střední třída už ani na vlastní bydlení nemá šanci dosáhnout.
V Berlíně to aktivně radnice řeší a je tam i sociální i družstevní bydlení a ceny jsou tam tudíž pořád lidské (měla jsem tam krátkodobý pronájem a vyšlo mě to stejně jako v Praze)
Jen tady se ve velkém byty prodávají bůhvíkomu, což šroubuje ceny do závratna a v důsledku vylidňuje centrum a strašlivě zhoršuje dopravní situace, znečištění atd. atd. a hlavně je to naprosto antisociální a kontraproduktivní jak pro město samotné, tak pro celý stát. Já jsem pro rapidní navýšení daně z nemovitosti, kde vlastník nemá trvalé bydliště a to zejména ve velkých městech, protože byt není normální komodita, ale základní potřeba a když jsou tedy ty naše byty a města tak atraktivní, že lákají investory a spekulanty, kteří nám ve skutečnosti nepřinášejí vlastně nic a jenom škodí, tak ať z toho aspoň to město a stát něco má a ať si za tu investici pořádně zaplatí. Myslím, že by se najednou spousta těch dosud prázdných bytů honem rychle pronajalo a už by si další investice každý dvakrát rozmyslel a místní by na byt možná konečně dosáhli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.