| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Všimla jsem si, že takhle rodiče trestají neposlušné dítě (nešlo/šlo studovat jiný obor než si přáli, koupilo si/nekoupilo nemovitost, kterou rodiče (ne)doporučovali, má rodiči neschválenou práci, používá jednorázové pleny a má jednodušší život než měla matka...). No a že bylo/je dítě neposlušné, je třeba to přenést i na potomky dítěte. Také jsem neposlušné dítě ~;)

U nás dědeček s babičkou navštěvují či pomáhají zcela výjimečně. Hned jak se děti narodily, pravili, ať "rozhodně nepočítám s pomocí", moje děti dělají dlouhodobě všechno blbě a já taky, kritika zvlášť ze strany mé matky je takřka neustálá (případně jiné děti jsou chytřejší, lepší než vlastní vnoučata, protože bez učení znají všechny mosty v Praze ve správném pořadí a bravurně ovládají basový klíč i kilometr pod notovou osnovou).
Paradox: Jsou to jejich jediná vnoučata, jsou na ně nezřízeně pyšní a všude o nich vykládají, jen teda zírám, co. Už jsem se od příbuzných dozvěděla, že vnoučata naučili jíst, vychovali je, starají se o ně, kdykoli si někde trajdám. Jenže už nedodají, že je vidí tak 4x ročně... Moje děti tedy mají geneticky zakódováno "miluj rodinu za každou cenu", takže zatím nezaznamenaly něco nestandardního. Bolavé poznámky prarodičů odkláním, aby k nim nedolehly.

Teda děda, zdá se, zmoudřel zhruba ve věku 78 let, ale to už zase nestačí fyzicky. Do té doby se s ním dalo jen těžko vyjít, teď najednou chápe, že vnučky jsou chytré, spokojené, mají koníčky, z toho jeden v podstatě v jeho profesi - jsou v něm velmi dobré, nikoli výborné – ale baví je. Nás sice určitou dobu udržoval v poloze "výborný", ale zase jsme s tím všichni velmi brzy sekli.

Babičce je teprve 72, takže ještě 6 let a třeba to taky bude dobrý ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.