| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jak už padlo, může to být tak, že jen nemusí mimina a až holky budou větší, samostatnější jednotky, babičky a dědečkové je postupně přijmou... a to že sestřiny děti berou jinak - někdy to tak prostě je, záleží i na vnější podobě a genetickém materiálu - vidím, jak babička z manželovy daleko víc tíhne k naší nejstarší dceři, která je jí hodně podobná a naši zase víc tíhnou k synovi, který je do naší rodiny (vzhledově je hodně podobný mé mladší sestře, povahově je celý můj otec)... naštěstí je to tedy jen to vnitřní vnímání, navenek dávají najevo lásku všem...
a taky to může být osobním nastavením - já si to užila v pozici toho vnoučete - starší sestra byla babičkou vždycky velmi milovaná, moje přivedení na svět babička mým rodičům důrazně rozmlouvala, nelíbil se jí velký věkový rozdíl (5let), prý na co druhé dítě a pod. ~d~ umocnilo se to tím, že v mém půlroce jsme odjeli s rodiči do zahraničí a vrátili jsme se až po víc jak roce - babička a děda pro mne byli cizí a já pro ně taky, babička mě nikdy nepřijala, byla jsem pro ni jen přívažek, když si brala na prázdniny sestru, musela vzít i mne, když chtěla dát sestře dárek, musela dát něco i mně (máma na to byla hrozně háklivá, čímž mi ve výsledku moc nepomohla)... babička mi svou nelibost dávala dost najevo a já jako umanuté děcko jí neoplácela zrovna přívětivostí... zhoršilo se to s narozením naší nejmladší, tu totiž babička už nekomentovala a protože sestřička byla šídlo a rarášek, získala si svou pozici u babičky jako ta, co je s ní sranda... nebylo to příjemné a dlouho mě to mrzelo, situace se utřepala až s mou dospělostí, kdy jsem byla paradoxně ta, co je navštěvovala nejčastěji, vozila jim na pomazlení pravnoučata, nic od nich nečekala... babička se mi pak v jedné slabé chvilce i omluvila... dneska jsem stále tou, co babičku navštěvuje nejčastěji, vím, že mě má ráda a miluje mé děti a že ji naše návštěvy těší, já jsem jí dávnou odpustila (vlastně ji i chápu ve spoustě věcí), ale stejně je mi líto toho pokaženého vztahu v dětství...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.