| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak pokud bych chtěla dělat dobrý skutek, tak rodiče bych ve vaší navržené variantě nechala bydlet zdarma, jen za energie, žádné nájemné by nepřicházelo v úvahu.
Ale jak už někdo zmínil, jako dobrý skutek mi to až tak nepřipadá, jen jako taková rozumná obchodní nabídka.
Já bych spíš rodičům půjčila peníze na vyplacení dědiců, normálně na smlouvu, aby mohli žít dál podle svých představ a zvyků a podmínky byste si domluvili tak, aby to vyhovovalo všem, třeba nějaký větší podíl v dědictví nebo splátky nebo cokoli se bude zdát oběma stranám rozumné.
Na společené vlastnictví bych taky nepřistupovala, zároveň bych nechtěla rodiče připravit o svou samostatnost a pocit svéprávnosti. Nedivím se, že se jim váš návrh nelíbí, dosud tam rozhodovali nejspíš i za zemřelou babičku, měli za vše zodpovědnost, svoje plány, 70 není žádný věk na výminek prostě a oni si těch posledních pár let při síle chtějí žít podle svých představ, bez rad a hodnocení od dětí. Samozřejmě nevíme, jak to celé u vás prohíbalo a probíhá, ale myslím, že mají momentálně největší právo na důstojné zacházení.
(přiznám se, že jsem taky mívala nejrůznější nápady, jak by měli moji rodiče vyřešit své bydlení a životní styl...no ze zpětného pohledu si říkám, kde se ve mě vzala ta drzost...ale taky to bylo myšleno dobře ~;(( )

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.