| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, já bych zkusila jít cestou menšího odporu - čili - kdybych měla vyplácet tržní cenou 2/3 ostatním dědicům, chtěla bych, aby byl dům celý můj. Tedy - od X a Y bych to normálně odkoupila + chtěla bych, aby mi rodiče svoji třetinu darovali s tím, že tam budou mít věcné břemeno. Tím, že mi jej darují, nebudu po nich chtít žádný nájem, platit si budou jen energie. Tím, že budu potřebovat jen 2/3 peněz, tak budu mít nižší hypotéku a nebudu tedy potřebovat od nich nájem.
Psychologicky to pro ně bude podle mě lepší, platit nájem "ve svém" je fakt dost blbý.

Jsem taky "baráková", čili já naprosto rozumím tomu, že je pro ně nepřijatelné, aby barák, ve kterém dost možná prožili celý život (celý dospělý život) prodali a šli někam do bytu ("starobince"). Oni k tomu příp. dospějí sami, až nebudou zvládat.

Jsem ráda, že u nás k ničemu takovému nedošlo, že senioři měli možnost dožít ve svém domě, byť samozřejmě to bylo vždy za cenu toho, že v domě bydlel někdo z mladých, kdo se staral... Fakt by mě hanba fackovala, kdybych svýmu dědovi třeba řekla, ať dům prodá a přestěhuje se do bytu, že přece nebude mít na údržbu... Ale taky se u nás v rodině uznává, že kdo se stará, má na dům nárok - čili považuji za velkou chybu, že zemřelá babička už za života dům nepřepsala na tchánovce celý, pokud s ní jako jediní bydleli a asi se tedy o ní starali, a také bych se na místě X a Y zamyslela, jestli je ode mě morální si ty svoje zákonné třetiny nechávat vyplácet - počítám, že jsou to asi sourozenci od některého z tchánů...

Ale jo, fakt je, že tchánům patří jen 1/3 a že pokud chtějí dům celý, tak musí ty 2/3 zaplatit, bohužel. Pokud se toho X a Y nevzdají, což se asi nestane.

JO, jinak je dneska docela dost firem, které nemovitost odkoupí s tím, že tam nechají seniroy bydlet do smrti... čili i to je řešení, pokud jde o nemovitost zajímavou z hlediska investičního, tak by mohla taková firma ty spoludědice vyplatit a nechat tam tchánovce bydlet... Ale to se jim asi taky líbit nebude...

https://www.penize.cz/nakup-a-prodej-nemovitosti/290058-jak-se-uzivi-budouci-duchodci-resenim-je-obracena-hypoteka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.