| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lepím to sem, ale je to odpověď na víc příspěvků.

Očekávat, že se někdo DRUHEJ samozřejmě vzdá něčeho, na co má ze zákona nárok, případně že jeho půjčka mně bude vlastně dar, jinak je špatnej, to považuju za mírně řečeno pošetilé a potenciální zdroj velkého zklamání.

Takto se mohu rozhodnout JÁ (že se vzdám podílu/nebudu chtít splácení půjčky), tedy ten, kdo má ten nárok a rozhodne se, že se ho dobrovolně vzdá, ale nikoli ten, komu by to přineslo prospěch.

Než Zetko zase začne vykřikovat své roztomilůstky o svi.ních ~a~, tak podotýkám, že jsem nikdy žádný takový podíl nepožadovala, naopak jsem byla v pozici toho, kdo se něčeho takového vzdal, a několikrát jsme i darovali (nikoli půjčili) nějaký prachy.
Takže jsem byla vždycky na tom "dávacím", nikoli přijímacím konci, a myslím, že mě fakt nejde obvinit ze ziskuchtivosti nebo hrabivosti.

Fór je v tom, že já sama za sebe můžu rozhodnout, že chci a můžu si dovolit být velkorysá, ale nemůžu to vyžadovat po komkoli jiným (samozřejmě v limitech, na který má zákonnej nárok) a pak se rozčilovat, jaká je sv.ně, když si to ze svýho pohledu nemůže dovolit.

Insinuovat, že pan Konzerva se zachoval vůči rodičům nějak nehezky (připomínám, že zatím jen NAVRHL nějaké řešení k debatě, ale ještě nic nerealizoval) mi připadá vůči němu velmi sprosté.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.