| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty,

mně to Tvoje zadání přijde takové uhýbavé, někdo odpoví (nekoupím si deset trik za měsíc/každou blbost)a Ty namítneš, že kupování blbostí jsi vůbec nemyslela, ale tak jak jsi to vlastně myslela?

Jako neznám moc lidí, kteří poplatí nutné věci, odloží dostatečnou rezervu a pak jim zbyde ještě dostatek peněz na "běžnou útratu", aby nemuseli moc přemýšlet o tom, co si dopřejou, a každý si mohli koupit (teoreticky) pět triček za litr měsíčně (když jsou doma 4, tak je to dvacet tisíc jen za trička, a asi by nebylo spravedlivé, aby si jeden kupoval a druhej ne).

O útratě za co se tedy vlastně bavíme? Když si budeš měsíčně kupovat 5 triček, tak je velmi brzy už nebudeš mít kam dávat, a co s nima budeš dělat? Takže jeden aspekt může být třeba prostor, kterej máš k dispozici.

Další věc - ta rodina vydělává dobře TEĎ, ale za pět, deset let to může být úplně jinak - co pak budou dělat, když se jim skokově sníží úroveň, na kterou byli zvyklí? Takže pocit "musím myslet i na zadní kolečka".

Další aspekt - nekoupím si zmrzlinu, na kterou mám chuť, protože usoudím, že už tak jsem tlustá dost/bagetu na benzínce, protože je v ní obalovanej řízek, kterej mi kaloricky vydá za jídlo skoro na celej den.

Myslím, že se nebavíme (aspoň mám ten pocit) o situaci, kdy se blízko nás koná jedinečnej koncert mý oblíbený skupiny/objevím po dlouhé době v krámě střevíčky snů poté, co jsem dlouho nemohla sehnat nic, co se mi líbilo/rozhoduju se, zda jet taxíkem přes nebezpečnou oblast, nebo tam jít v noci parkem. Tam bych to v případě, že ty prachy mám, považovala za škudlictví, ale takový situace přece nenastávaj dnes a denně.

Ta nejasnost ve tvým dotazu byla, zda se jedná o "nedopřeju si nikdy nic, ani když jde o výjimečný události", nebo "neodepřu si nikdy nic, po čem zatoužím, i kdyby to bylo každej den dvakrát". ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.