| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Neznám nikoho, kdo je přirozeně štíhlý bez námahy a nevěřím, že takové postavy existují. Když sním určité množství jídla a zvážím se, tak se na váze to jídlo projeví hned (ještě nestrávené v mém břiše). Věřím tomu, že každý člověk to množství jídla jinak stráví a uloží, což je způsobeno mnoha faktory. Ale myslím si, že bazální metabolismus lze vhodnou stravou nastavit u stejně vysoké osoby při stejném životním stylu na stejnou úroveň. A to že to má každý jinak je způsobeno tím, jak se svým tělem zachází, ale určitě to nejde nastavit tak, že nějaké tělo "spálí" bezezbytku jakékoliv množství potravy (to jde proti zákonu zachování hmoty). Pokud nejsem s člověkem 100% jeho času, nevěřím mu, že jí tak, jak jí. U hubených je to stejně jako u tlustých. Ti budou přísahat, že vážně vůbec nic nejí a ztloustnou jen z pohledu na rozbalené máslo a celozrnný rohlík. Když jsem s takovým nebožákem déle, tak najednou zjistím, jak baští neskutečně obří porce, byť třeba jednou denně a formou takové vlekle přijídané večeře u telky. Pak je to u nich kombinace podvýživy a nevhodné potravy v nevhodném složení a množství. Takže jejich celoživotní pocit je, že si téměř nic nedopřejí a strádají, což může být subjektivně pravda. Ale rozhodně to neznamená, že nemají z čeho přibrat. A u hubeňourů to platí podobně, oni mají pocit, že můžou sníst cokoliv, ale objektivně to nedělají, prostě mají příjem nastavený tak, že skutečně nemají hlad a stačí jim to, u čeho by ostatní nedisciplinovaně lehce či více přejídali. Stačí je pozorovat. Určitě existují výjimky, ale je jich malinko. Všechny hubené ženy v mém okolí se buď omezují nebo sportují velmi pravidelně, ale často obojí. Všichni ti vychrtlí vysocí muži, co znám, mají k jídlu velmi praktický a lhostejný vztah a nají se z hladu, neujídají, nemlsají, nepijí a mají výdej. Já jím dosyta celý život plus něco málo na chuť navíc, tedy vím, kdy už jím z mlsu a přesto jím. Takže od určitého věku každý rok tak kilo nahoře. A už to je vidět. Štve mě to hodně, ale neumím se omezovat. Tu zobnu s dětma kousek čokolády, tu sušenčičku, pak si dám někdo pivo, porce jím vydatné, metabolismus mám perfektní. Sním toho hodně a určitě se druhým zdám přesně z té kategorie jí hodně a přitom je štíhlá, resp. teď už spíš není tlustá, ale je to tím, že jsem nikdy nedržela diety a můj metabolismus je prostě zvyklý na veliké porce a cukr a tuk a umí s tím pracovat. Ale věkem se zpomaluje a každé obžerství na dovolené je výrazně poznat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.