| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já mám kamarádku, které zemřela maminka asi v 11 letech. Chodila mi vozit nejstarší dceru. Bylo strašné (a fakt jsem to obrečela), když si zašpinila od šmíru bílé tričko, jak nasazovala upadlé kolo od kočáru. Chtěla jsem jí to vyprat a s úsměvem mávla rukou: "Magráto, to je v pohodě, Vanish to zpraví." My jsme teda byly od mala honěné do práce v domácnosti i na poli, ve 12 letech jsem uměla uvařit prakticky všechna jídla, co jsme doma dělali, mamka jen krájela a klepala maso na řízky, dochucovala a korigovala, zdatně jsme okopávaly už tak od 7 let... Ale pořád to nebyla plná péče o domácnost. Ta moje kamarádka měla švagrovou, co na ni občas dohlídla a něco jí i vypomohla, ale většina práce byla na ní~n~. Včetně umývání poblitých schodů ožralým otcem, který popíjel už před smrtí maminky a pak chlastal s tím, že na žal. A dcera po něm pak prala poblité hadry a myla blitky~o~. Bylo mi jí tak moc líto. Ani jí neposkytli prostor, aby se vybrečela. Jednou jsme u grilovačky vedli nějaké řeči, ona se rozbrečela z žalu nad ztrátou maminky. Byla jsem z toho špatná, že jsem něco zblbla. Druhý den za mnou přišla a děkovala mi, že se konečně mohla vybrečet. Celá rodina se snažila ji nerozesmutňovat, takže se tvářili, jakoby maminka nikdy nebyla. Na Boha svorně nadávali, že nemůže být, jinak by ji nenechal umřít. A to chuďátko bylo na ten smutek samo a s představou, že z maminky je jen ten popel.

V tomto případě bych se snažila jim pomoct s domácností a jí bych dala prostor se vyplakat. Pokud otec nechlastá, je sám zdrcený a situace se ještě bude měnit. Na jednu stranu je fakt hodně, aby dcera dělala doma všechny "ženské práce", na druhou je těžké to na dálku posuzovat, protože moje adolescentní dcera mi včera tvrdila, že pořád sedí doma a o prázdninách nikde nebyla, jen doma dře. Tak jsem začala zapisovat její akce. Od začátku prázdnin spala 4 noci mimo domov a celé dny byla doma i s dneškem 3. Takže je těžko to soudit jen podle pubertálních dojmů. Hlavně bych promluvila s otcem, že je toho na ni moc a jezdila bych, pokud by to šlo, jednou týdně k nim vypomoct s domácností- s velkým úklidem, prádlem, vařením. Až půjde holka na SŠ, bylo by dobré, kdyby šla do města, kde žiješ ty a pak by mohla třeba pár dní v týdnu u tebe přespávat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.