| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pájušo, já jsem pro rovné rozdělení dědictví/majetku mezi děti. Ovšem to jde pouze v případě, že ty děti jsou na tom víceméně stejně. Když se nějaké dítě nevyvede a nebo se mu nedaří třeba ne vlastní vinou, tak bych dělila podle potřeby.
Ono to není jen o vůli a snaze - někdo opravdu od přírody je líný nebo nemá nadání (klidně to můžeme nazvat i tvrději, i skety jsou mezi lidmi) a když je to tvoje dítě, nebudeš se chtíh koukat na to, že končí jako bezďák apod.... dáš mu víc, ikdyž všem je jasné, že je to nezasložené a možná dokonce zbytečné.
Na druhou stranu, když je dítě pracovité a zodpovědné, nemusíš mít o něj strach a víš, že tvoje peníze ho nijak extra nevytrhnou, že se o sebe a svou rodinu postará i bez nich. Prostě volíš mezi ne zrovna ideální konstelací.
Babička si přála, aby její domek na vsi dostala dcera, která se rozvedla s alkoholikem, bláznem, který jí dělal ze života peklo. Nikdo ze sourozenců vůbec nic nezpochybnil, nikdo nežárlil. I mě to přišlo v pořádku.
Já jsem ze 3 dětí, všichni máme velmi dobré zaměstnání, dobrou životní úroveň (každý tu svou hypotéku.... ne že bychom vlastnili nějaké byty po někom), nic jsme od rodičů nedostali ani slíbeno a ani nad tím nepřemýšlíme.
Chápu, že se tě dotklo to zamlčení infomace, ale je to 10 let a je to podle dohody a ty takto vyvádíš. Dej si čas, abys to vstřebala, rodiče ti neudělali nic za zády, jen ti to neřekli ve vhodný čas a pak už asi nebylo o čem diskutovat. vstřebej tu informaci a nenech si svou hořkostí pokazit vztahy s rodiči.
S tou garáží nevím, je to trochu divný, ale pokud ji ty nepotřebuješ a rodiče se jí chtěli zbavit, tak na tom nic závadnýho není. U manželovi rodiny taky dostal auto zrovna ten, kdo ho potřeboval a ostatní dostali později něco jiného (jako třeba za 5 let) - nikdo s tím neměl problém.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.