| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No, mně se podařilo opakovaně něco připálit či rozvařit, fatálně jsem snad nic nezkazila :-) jako děda mi jednou v dětství osolil kakao, místo cukru, měla jsem báječnou záminku ho pak o to víc odmítat, protože rodiče trvali ráno na teplém pití a já to nemohla pozřít :-)

Máma vaří docela dobře, horší je to s pečením, to jí nejde a její vybírání a komentování receptů patří k rodinnému stříbru ~;) "Hm, tenhle koláč vypadá dobře. Tak co tam patří? Čtvrt kila másla? Cože, víte, co to stojí? OSM vajec?? Jéžiš, to bude cholesterolu, musí stačit dvě. Půl KILA CUKRU? Zbláznili se? No, dám polovičku..." a pokud to vůbec upeče, je to suché, nesladké, drolivé a tvrdé ~a~

To tchyně peče dobře, občas však trpí nečekanou invencí a zapeče do buchet něco, co tam nepatří, třeba sušené ovoce, co jí zbylo od Vánoc ~8~ Jinak točí taky tři čtyři jídla dokola a všecko tak nějak chutná stejně. Masová směs s rýží, nebo masová směs s těstovinami nebo pečené kousky masa s bramborovým knedlíkem. Občas si oblíbí jedno koření, co jí zrovna nabídl místní obchodník, a pak ta masová směs a pečeně s knedlíkem jsou chuťově k nerozeznání.

No jo, jenže já jsem špatný posuzovatel, jsem dost zavilá vůči "domácímu" vaření, kdy nevím, co, kdo, jak a z čeho to vařil. Když mne rodiče ze zoufalství a vyčerpaní mým nejedením přihlásili do školní jídleny, přibrala jsem během roku dvojnásobek váhy. Jediné jídlo, kterého jsem se dožadovala, byla "letní polívka", kterou vařila babička na chatě a máma pořád nevěděla, co to je a co mi na tom tak chutná. Byla to polívka z pytlíku... ~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.