| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Konzervo,
budu se opakovat, ale tvoje myšlení zatím pořád nechápu.
Rodič má - dejme tomu - dvě děti. Je to normální, nepatologický jedinec, takže by asi měl chtít, aby se obě jeho děti měly dobře. Teď se bavíme čistě o materiální stránce věci, takže pokud se jedno už dobře má (a může vzít své děti na prázdniny k moři), zaplatí moře dětem od druhého sourozence, protože ten na to prostě nemá.
Neříkala bych tomu komunismus, bavíme se o fungování v rámci malé sociální skupiny, je to normální solidarita nebo "výpomoc", dělit se o přebytky s těmi, co žádné nemají. Ostatně snaží se o to i stát, i když často blbě a neefektivně."

MOnty,

to, že ti prarodiče vezmou své vnouče k moři, je nedostatečná informace. To je jen půlka, totiž, co poskytují ti rodiče tomu jednomu dítěti. Otázka zní, co poskytují tomu druhému. Ty píšeš, že to bereš jen z té materiální stránky. Ale já to právě neposuzuju jen materiálně.

Rodiče by měli svoji pozornost věnovat oběma stejně. Ale to neznamená, že do halíře stejnou částku peněz, na minutu stejný čas atd.

Když vezmou na týden moji neteř k moři s tím, že jí to zaplatí, vůbec mi to nebude vadit, když pak půjdou s mým dítětem 3x do cirkusu, pokud mé dítě cirkus miluje a já ho nesnáším a vše zaplatím.

Ale budu považovat za nespravedlivý, když pojedou s neteří na týden k moři, pak s nimi bude další dva týdny, pak jí budou jednou týdně hlídat a když já je poprosím, aby šli s mojím dítětem do cirkusu, tak řeknou že ne, že toho mají za celý týden plný kecky a musejí si o víkendu vorazit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.