| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Celou akci natočila kamera. Pes byl sice bez košíku, ale uvázaný ke stojanu na kola. Děti se kolem něj seběhly, nejdřív ho hladily, pak přišly větší děti a ty ho začaly štípat. Načež se pes ohnal. Majitelka chybu neudělala, proč by probůh neměla nechat psa bez košíku, když byl uvázaný? Chybu udělaly děti, že mu ubližovaly. Jak se má to zvíře chránit? Nejprve vrčí a posléze použije zuby. Kdyby měl pes košík, udeřil by útočníka košíkem, neboj, pes s košíkem se dost rychle naučí bránit. Nám se stalo, že našeho psa s košíkem napadl pes bez košíku a se zlou se potázal, jak mu náš pes vyprášil kožich. A to jsme měli absolutně neagresivního psa, na kterém bys mohla dříví štípat.

Problém je prostě v tom, že spousta lidí chce zvířata hladit, klidně i cizí, a přitom si neuvědomí, že tomu zvířeti to nemusí být příjemné. My měli kdysi fenu z útulku a ta nesnášela malé děti. Asi jí předtím ubližovali, co já vím, Pokud jsem mohla, varovala jsem cizí rodiče, aby nedovolili malým dětem psa hladit, že to nemá rád. Spousta rodičů to brala jako omezování jejoch bobánka. I se mi stalo, že matka cca 1,5 ročního dítěte pustila dítě k našemu psovi, přivázanému ke sloupku kousek od vchodu na poštu. Pochopitelně pes kousnul. Paní vběhla na poštu a pustila se do mne, nicméně chyba byla na její straně. Já jsem se jen usmála, přistoupila jsem k paní a začala ji hladit po tváři. Ona se na mne obořila, co že si to dovoluju. Tak jsem jí řekla, že jí to příjemné není, a psovi by mělo? Zklapla a byl klid.
Ono totiž hodně rodičů neučí své děti se ke zvířatům chovat. Že nejdřív mají nechat zvíře, aby je očichalo, a když nevrčí nebo nenaznačí, že mu to je nepříjemné, že teprve pak můžou pohladit. A že i minikoza dovede kousnout, když se cítí ohrožená, natož potom pes.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.