| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Á, koukám, že i čekatelé vysokých důchodů si v sobotu ráno přivstanou, že by elementární spravedlnost?~:-D

Shrnu nejen pro ně (předpokládám u nic inteligenci), co jsem nahodile a rozpustile včera obhajovala.
Systém veřejných peněz je založen na vybírání peněz od poplatníků a potom je přerozdělen, tvoří jej přímé daně, odvody, nepřímé daně a celá škála správních poplatků. Je nastaven tak, že značná část peněz je vybírána paušálně, pevnou částkou nebo sazbou bez ohledu na příjem poplatníka, znamená to, že do stejného šuplíčku platí stejnou částku ti co vydělají málo i ti co vydělají hodně, logicky ti chudší větším poměrem. Pak jsou tu procentuální odvody z příjmů, do pojištění, tam se s výjimkou sociálního pojištění, kde je strop odvodů platí stejným procentem. I velmi slabý matematik vidí, že člověk s nižšími příjmy odevzdá ze svého daleko víc než ten, kdo vydělává víc. Tolik k sypání do společné mísy.
Ve 3. tisíciletí ale nejde jen o prostou matematiku, chudí mají spoustu stejných služeb za víc peněz, nemohou si dovolit hypotéky, platí proto vyšší nájem, nedosáhnou na levné úvěry, mnohdy na žádné. Nic z toho, co jsem řekla není mou osobní kyselostí a ani jsem to nevymyslela, jenom shrnula věci, jimž se věnuji a které mě zajímají. Hezky k tomu přednáší Tomáš Sedláček například. Já , i když někdy hraju socku a v jistých intencích jsem, mám štěstí, neobávám se chudoby v důchodu.

Mrzí mě, že bylo argumentováno výsměšně, shazujícím způsobem, ale to je Rodina. Víc mě mrzí, že nebylo řečeno zhola nic chytrého proti zjevným faktům.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.