| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Federiko,
mám to úplně stejně.
Díky manželově práci jsme vždy měli doma jako jedni z prvních všechny dostupné technické hračky. Snad díky tomu,že se to tu všude válelo to děti nijak zvlášť nezajímalo. V době, kdy byli menší tozn. v tom zmiňovaném věku 9-ti let měli k dispozici jen obyčejný mobil Nokia 3210 nebo,jak se to jmenovalo. Přestože jsme měli lepší,tak jsme repasovali ten starší,dali nové kryty a dětem to stačilo.Později až tak kolem 10-11 roku dostali k dispozici lepší telefony a data. První fb měla třeba moje dcera rok se mnou společně,abych se ujistila,že jí tam nikdo nebude obtěžovat a naučila se s tím pracovat.
Stejně jako ty, mám pocit,že čím více se to zakazuje tím lákavější to pro děti je. U nás se v tomto směru nikdy nezakazovalo. Nikdy jsem dětem neříkala,neurčovala na co se smějí a na co nesmějí podívat. Kdyby se nepodívali na to zakazované doma, podívali by se jinde. Nemá to smysl. Důležitější je dětem vštípit nějaké základy a znalosti toho používání a otevřeně s nimi mluvit.
Žádné závislosti a problémy s tím,že bych měla děti imrvére na fb nebo internetu jsem neměla.Dnes je to jiné a všichni mají data 24/7/365 dní v roce,takže jsme online prakticky pořád kdekoliv v civilizaci.
Moje děti ani neměly čas na to,aby na tom internetu byly pořád. Škola, kroužky a kamarádi jim zabraly dost času.

Zakladatelce bych poradila,ať si s dcerou promluví a vyjasní si pravidla s upozorněním,že pokud to poruší,tak přijde o možnost připojení na wifi. Pokud by došlo k opětovnému porušení,tak bych změnila heslo na wifi. Starším dětem bych heslo nastavila a provinilce dočasně ne a nebo jen pod dohledem.
Ale jsou to restrikce a já myslím,že je lepší jim předcházet,než je potom zpětně nastavovat. Do rozjetého vlaku se naskakovat nemá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.