| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Marko,

akorát to s tou "odpovědností muže" chápu (ač teda za svou osobu zásadně nesdílím) tak, že on opravdu vidí svoji odpovědnost jako větší a CHOVÁ SE PODLE TOHO, tj. vlastně si kvůli tomu naloží víc práce a tu ženu od té práce osvobodí, asi jako rodič má zodpovědnost za chod rodiny, takže veškeré vymýšlení, co a jak se udělá, A VĚTŠÍ ČÁST PRÁCE leží na něm, a on má tudíž rozhodující slovo a děti jen poradní hlas.

Potíž je s tím (aspoň já ji mám a vždycky budu mít), že u dětí je to pochopitelné, protože mají přeci jen sníženou schopnost ty věci vymýšlet a ta zátěž by na ně byla moc velká. Ale žena je s mužem rovnocenná a k ničemu takovému tam není a priori důvod (pokud se ti dva dohodnou, že jim to tak vyhovuje, tak budiž).

Navíc jsem ještě neviděla situaci, kdy by byl muž tou proklamovanou hlavou rodiny a OPRAVDU na sebe převzal tu větší odpovědnost. Vlastně jsem ještě nikdy neviděla dlouholeté funkční manželství, které by fungovalo stylem "muž hlava rodiny" (ale vždycky tam byl mezi partnery respekt k tomu druhému, byť je místy v něčem štval). Takže si myslím, že podobné proklamace bývají doménou zkrachovalců, kterým se partnerství nevyvedlo, protože k němu nepřistupovali jako partneři, a oni, namísto co by se zamysleli nad sebou, hází vinu na partnerku, že je málo poslouchala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.