| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To co popisuješ, se mi stalo 2x (s nejlepší kamarádkou z doby ZŠ a pak s jednou z VŠ) a taky mě to hodně mrzí, ale nenadělám nic. U nás tedy je i větší zeměpisná vzdálenost, ale rozhodně nic nepřekonatelného a třeba u té spolužačky ze ZŠ bylo "cestování" vždycky na mně (vždycky jsem se jí ozvala, když jsem jela navštívit rodiče), ale ani tak už potom neměla zájem. Já tedy v případě obou mám podezření i na depresi, velkou únavu nebo nějaké podobné potíže, kvůli nimž je pro ně takové udržování kamarádství moc "zatěžující" a možná i stresující, což u mě je naopak, mně kontakt s kamarádkami spíš nabíjí a jeho možnost mě motivuje :-)
Mám naštěstí i kamarádky z "dětství", které "drží" i přes velké vzdálenosti a pak mám novější, které jsou relativně blízko, ale samozřejmě s rodinou (a po ukončení RD) jsme v kontaktu omezeně dle možností, beru to tak, že po "vylétnutí mláďat z hnízda" s to zase zlepší, že se "máme v záloze" ~;).
A pak má kamarádky, se kterými jsem se skamarádila právě v důsledku toho, že se často vidíme, resp. můžeme vidět - sousedka z domu, někteří rodiče spolužáků od dětí, nebo "ze hřiště", známá ze sportu, která by zůstala jen známou, kdybychom náhodou nebydlely kousek od sebe a neměly stejně staré děti ... Pomalu se z nich stávají "nejlepší kamarádky" v tom smyslu, že o sobě hodně víme, můžeme probírat i "denní věci" nejen nějaké zásadní události, žijeme ve stejné realitě ...Můžeme si vzájemně hlídat nebo vyzvedávat děti, zajdeme se projít, když se to zrovna hodí (není třeba plánovat složitě předem), na brusle, do sauny, půjčujeme si "věci", občas dojde i na společné akce celých rodin ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.