| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Lenko, při naší početnosti se přikláním k tomu přežití. Protože kdyby nás vybili, tak bychom se tu určitě nebavili česky nebo bychom žili třeba někde v Patagonii, kam nás chtěl Hitler přestěhovat. Proto mám pochopení i pro "smějící se bestie", prostě lidi, co holt svému (ne dobrovolně přijatému) nadřazenému škodí kde můžou.

Bavila jsem se s pánem, který byl v ruském gulagu, odtud si je vyžádala vznikající Svobodova armáda a on prošel celou anabázi od Buzuluku až do Prahy. Nikdo z těch, co sem píšou kdejaké rozumy, si nedovede představit, co ti lidi zažili. Že je třeba při převozu z Buzuluku na frontu vysadili v místě, kde končili koleje a oni šli pěšky 800 kilometrů, aby se na tu frontu vůbec dostali. Auty je převářet nemohli, na to jich bylo moc. Každou noc šli cca 50 km (přesunovali se hlavně v noci) a s plnou polní na zádech. Já bych neušla ani těch 50 km, ani by mi tu plnou polní na záda dávat nemuseli. když přišlli na frontu. chtěli být zařazeni do míst nejtěžších bojů, aby ukázali, že umí bojovat. A víš, co jim na to řekli Rusové? Že nikdo nepotřebuje, aby ukázali hrdinství a padli, že je třeba, aby zůstali živí, protože po válce budou jejich síly potřeba. A že se sice do bojů zapojí, ale ruská strana má příkaz, že zahraniční jednotky MUSÍ PŘEŽÍT, nesmí být pobity v boji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.