| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Federiko,

já jsem x-krát třeba koupila dětem zmrzlinu a sobě ne, ne proto, že by byla drahá, ale protože jsem na ni neměla chuť.

Vnímám rozdíl v tom "nemůžeme si dovolit koupit tři zmrzliny, takže si dejte jen vy" a "já nemám chuť/nemám zmrzlinu ráda, dejte si jen vy".

Trochu chápu, jak to myslíš, a kdyby rodič systematicky kupoval mně jako dítěti lososa a sám jedl suchý chleba (tj. by tu propast životní úrovně mezi náma rozšířil o víc než jeden stupeň, (pokud bychom brali lososa jako luxus a životní úroveň na pomyslné škále č. 1, suchý chleba jako chudobu a životní úroveň č. 3, a pak mezi tím nějaký mezistupeň, dejme tomu chleba se šunkou, jako normál a životní úroveň č. 2) , tak by mě to štvalo.

Pokud by to bylo tak, že bychom normálně všichni jedli ten chleba se šunkou (tedy normální úroveň), a výjimečně by se koupil malej kousek lososa a většinu by dostaly děti, tak bych to brala mnohem smířlivějc, jako že třeba rodiče už to někdy měli a vědí jak to chutná, takže když si můžou dovolit jen tak málo, že nezbyde na všechny, tak to nechaj dětem, aby to mohly ochutnat i ony.

Ale kdyby byla situace taková, že by ten rodič kupoval mně lososa a sobě suchej chleba ne proto, že by bylo málo peněz, ale proto, že on lososa nesnáší, zatímco chleba z týhle pekárny je nejlepší v širokým okolí a on ho prostě miluje, tak by mi to taky přišlo v pohodě, protože by to nebylo o žádným odpírání a sebeobětování, ale o volbě. A trochu podobně by to bylo, kdyby si lososa sice mohl koupit taky, ale usoudil by, že to sice může, ale není to pro něj nic extra a je to moc málo muziky za moc peněz, takže je za to pro sebe dávat nechce, ale já ho miluju, takže mně ho dopřeje, tak by to pro mě bylo taky OK.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.