| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bourko - oni dospeli nemaji tendence testovat - oni "zajdou" a domnivaji se... ale to je zbytecny.

Jen na okraj - krome jinych zamestnani jsem pracovala ve skole dlouha leta s pubertaky. A vetsinou mi reditel "pridelil" ty pristehovalce, se kterymi nebylo porizeni. Poridila jsem s nimi vzdycky. Proste jsem si musela najit zpusob, jak "poridit", aby udelali to, co JA rozhodnu a chci, aby se chovali, nezkouseli hranice… atd atd. Reditel mi je pridelil, protoze videl, ze to funguje. Pubertaci vcetne diagnoz, ktery byly uplne ocividny a rodice odmitali je nechat "posoudit", cili na ne nebyli asistenti. Ja jsem pred par lety dostala cenu vcetne ekonomicke odmeny pro skolu za diskuzni kurz o vychove (nebit a netrestat) pro rodice Tech pristehovalych pubertaku.


Nedavno jsem tady psala o projektu meho syna - on to ma taky v sobe. Nebylo to tak nak doma vychovou, ale proste jsme si doma vzdycky povidali - je zvyklej mluvit o ruznych vecech a naucil se, ze muze najit zpusob, jak co resit. Ten jeho projekt se celkem siri - ve ctvrtek dostal jeste jednu praci - skolsky urad v Malmö ho pozadal o zavadeni sveho projektu do skol v Tech ruznych oblastech, ktery by se daly nazvat ghetem. Ze sve skoly je uvolnen uz ted jeden den v tydnu, kdy ma o tom prednasky na ruznych mistech, a ted bude ten den pracovatr i s tim. Pojednava hlavne o tom, jak najit zpusob deti zapojit a citit se duklezity (nepisu ti rady pro tve deti, ale jen popisuju). J

A to ti nepisu proto, abys se nak chytla za nos nebo tak. Tady se deti ve skole bit NESMEJ a ucitel je okamzite uvolnen z funkce a resi se jeho legitimace. Tohle pisu jen proto, ze to "domaci nebiti a netrestani" u nas se prakticky vyplati i pro stovky jinych deti - muj kluk si to nese sebou. A nejen on, i 2 dcery s tim vice mene pracujou - prednaseji na skolach a univerzitach a pisou ucebnice pro ucitele. (=samozrejme to nepovazuju za duvod a vysledek my fantasticky vychovy, ale naky to zrnko bylo zasety).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.