| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

náš prvňák má každý den jeden úkol(psaní max. dva řádky v písance, nebo malý sloupeček příkladů, popř. nějaké konkrétní čtení) a k tomu mají každý den 10min. číst, což nám řekla pí. učitelka hned první den školy na schůzce. Vysvětlila to celkem logicky tím, že při počtu 24 dětí ve třídě a jedné hodiny čtení denně vyjde na každé dítě cca 2-3 min. hlasitého čtení( když to jde fakt dobře a nikdo několik minut nehledá, kde a co má číst, případně se nemusí řešit kázeň, či třeba to, že se chce někomu na záchod, apod.) , což je pro úspěšný nácvik zkrátka objektivně málo. Takže u nás úkoly tak max. 15 min. včetně čtení(máme nastavenou minutku z kuchyně, aby odpadly dohady ~;) ), ale všimla jsem si, že ani školní tempo není nijak závratné, ve škole napíší tak max. 2 - 3 řádky, v matematice dělají jednu stranu tak dva dny, v živé abecedě podobně, takže u nás i kdyby ležel na krovkách ve škole celé čtyři hodiny, tak bychom to doma měli za hodinku sakumprásk i s úkolem. Záleží ale vždycky na učiteli, syn je třetí dítě(dcery 22 a 18 let)a moje zkušenosti s jejich školními lety jsou opravdu hodně různorodé, ale vždy se vše odvíjelo od osoby učitele(především na prvním stupni je to klíčové), proto jsme tentokrát velmi pečlivě vybírali a vypadá to, že jsme měli fakt štěstí.
Určitě si promluv s paní učitelkou, sama uvidíš, jestli je problém v synovi, nebo spíše v jejím přístupu. Asi bych i požádala o možnost přijít do vyučování(to jsem udělala u první dcery a to co jsem tam zažila byla poslední kapka, která mne donutila v pololetí první třídy měnit dceři školu(nebyla tenkrát paralelka), nikdy později jsem toho nelitovala, litovala jsem jen, že tuhle půlroční zkušenost musela moje dcera podstoupit. V původní škole jsme u úkolů trávily i několik hodin každé odpoledne, na vánoční prázdniny dostali za úkol 240 příkladů z matematiky a asi 15 stran ze slabikáře, kolik stran písanky už si nepamatuji. V pololetí při přechodu na jinou školu byla dcera o celou jednu písanku, o 3/4 dílu matematiky a o 30 stran ve slabikáři napřed... do konce roku probrali v nové škole vše stejně, jako v té původní...
Držím palce, ať vše vyřešíte co nejlépe a synovi se škola a učení nezprotiví!~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.