| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Když mi večer zavolá moje desetiletý dítě nebo můj čtyřicetiletej muž nebo můj pětašedesátiletej táta s pláčem na krajíčku, ať pro něj někam přijedu, tak vycházím ze svý zkušenosti, že jsou to samostatní a příčetní a kompenzovaní jedinci a že se tudíž muselo odehrát něco vážnýho, jako třeba panická ataka, nějaký násilí nebo něco jinýho silně diskomfortního, sedám do auta, jedu, souhlas Rodiny.cz k tomu nepotřebuju.

Stejně tak by táta nebo muž pro mě dojeli třeba na kraj světa, právě proto, že vědí, že nejsem žádná manipulativní holčička, takže když volám, nepůjde o prkotinu."

Přesně, přesně, přesně.

Myslím, že vycházíme ze dvou různejch premis:

- dítě mi volá opakovaně, že někde nechce být, ať pro něj přijedu (úvodní situace, tam bych i zčásti souhlasila s tezí Monty, že pokud takto volá často, tak je někde nějaká chyba, a pokud tam je to "opakovaně", tak bych to asi už dávno nějak řešila).

- dítě nebo kdokoli jinej mi takto volá POPRVÉ, a pak zareaguji podle situace - buď se pokusím domluvit s nějakým dospělým, co ho má na starosti, co se děje (jestli to není momentální stesk, kterej za pět minut přejde), případně pokud vím, že dítě je už delší dobu samostatný, případně se jedná o normálního dospělýho, kterej takový věci normálně nedělá, tak přijedu, protože to bude pro mě signál, že se děje něco mimořádnýho a že ten člověk potřebuje moji pomoc).

Opakovaně jezdit na písknutí, když se neděje nic, to bych nedělala a bylo-li by to myšleno pouze takto, tak bych s Montiným přístupem i souhlasila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.