| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hele, je to o preferencích... Za mlada před cca 20 lety jsme s manželem hodně cestovali - převážně poznávací zájezdy nebo pobytově poznávací a tehdy jsem strašně moc toužila po Egyptě, poznat všechny jeho starověké památky, plavbu po Nilu, Muzeum v Káhiře atd. Tenkrát tam bylo relativně bezpečno (i když čas od času nějaká ta aféra s postřílenými turisty nějakým muslimským pošukem taky byla), nicméně co mě tehdy odrazovalo byla hygienická situace. Od nás z práce tam kolegové před časem byli na jakési mezinárodní konferenci v jenom z nejluxusnějších hotelů a přesto jich pár skončilo na tamní Jipce s nezvladatelným průjmem. A představa egyptské zdravotní péče mě děsí víc než teroristi. Jsem na hygienu extra háklivá a navzdory tomu, že (asi díky profesní deformaci) až přehnaně dodržuji všechna hygienická pravidla a všude "vidím houf nějakých patogeních bakterií"~t~, jsem kdysi po 2 dovolených v Tunisku měla pak ještě dlouho doma střevní a zažívací problémy (zatímco manžel jedl to samé, ba naopak ochutnal kdejakou prasečinku, nepřeháněl to s desinfekcí a nebylo mu tehdy nic), tak jsem si už tehdy řekla, že jakákoliv Afrika (a tedy i Egypt) už nikdy ani sami a později s dítětem už vůbec ne.Od té doby cestujeme převážně po Evropě, pracovně jsem byla i mimo Evropu a nikdy nikde jsem problémy neměla. S dítětem cestujeme od jeho roku každý rok na 1-2 dovolené k moři (nejčastěji Řecko, případně přidáme Šp, It, Bul), většinou tam kromě koupání i hodně cestujeme po památkách a přírodních krásách, stravujeme se po místních hospůdkách, užíváme si a jíme či aspoň ochutnáme kde co a kdekoliv, poznáváme tamní život a nikdy nikdo z nás zdravotní problémy neměl. Vyhýbáme se velkým hotelům s all incl a davům lidí na pláži, vyhledáváme buď apartmány bez jídla a pláže v klidných místech bez lidí nebo malé hotýlky třeba jen se snídaní případně v nejhorším případě s polop. Jet do obr hotelového komplexu s all inc, animačními programy, kvanty tobogánů, všudepřítomnou wifi, lesem slunečníků na pláži, vyřvávajícím barem a kvanty lidí je moje noční můra, takže z tohoto pohledu je pro mě Egypt absolutně nezajímavý. Na stará kolena mě asi před 3 roky nadchlo šnorchlování, které sice je určitě v Egyptě úžasné, ale jen kvůli tomu bych tam nejela - to raději nějakou exotiku a užít si šnorgling tam. Co se týká bezpečnosti, je sice fakt, že nějaký pomatený poděs s kudlou, samopalem či výbušninou se může objevit na pláži či v hotelu v kterékoliv zemi a čím více lidí a čím vyhlášenější letovisko, tím spíš, nicméně v tom Egyptě by mě asi tahle obava v dnešní době přepadala přece jen častěji, hlavně v těch obr hotelových nadupaných resortech. Takže do Egypta bych nejela ani zadarmo jednak kvůli hygienickým podmínkám jednak kvůli bezpečnosti. Nicméně zrovna včera dítě přišlo ze školy úplně nadšené z hodiny dějepisu, kde těď probírají právě Egypt (dějepis ho letos začal strašně moc bavit, mají super učitelku) a nadšeně mi vyprávěl o Údolí Králů, popisoval podrobnosti z nejrůznějších egyptských pyramid a žadonil, jak by to chtěl všechno vidět naživo a že bychom měli jet do Egypta, nejlépe teď hned nebo na jaře :-). Jo, ty památky mě taky moc lákají, závidím mu, jak se pro to nadchnul, taky bych to ráda viděla ve skutečnosti, ale holt jsem mu vysvětlila, že nelze vidět všechny krásy světa a že do Egypta fakt ne...Na druhou stranu jedna naše příbuzná létá do Egypta sama několikrát za rok, má tam i známé mezi místními, chodí k nim na návštěvu do rodiny do nějaké chatrče, jí s nimi jídlo, pije čaj (jinak tam cestuje vždy s CK a bydlí v hotelu), je úplně nadšená a nikdy neměla žádné zdravotní problémy a nemá tam sebemenší pocit nebezpečí. Takže je to na každém, já vidím výhody Egypta jen v těch památkách, šnorchlování a možnosti tam jet v zimě, kdy je tam příjemné počasí na koupání a holt ta cena je o dost jinde...to asi většinu lidí tolik láká. Nevýhody - horší bezpečnost,horší hygiena, což, dle mého, nevyváží ani ta snížená cena. Pokud by mi ale šlo jen o super hotelové komplexy s tobogány, tak bych vybrala Bulharsko - to je cenově taky za hubičku a hygiena bez problémů, bezpečnost taky OK, nebo Řecko (moje srdcovka) - taky cenově OK, Španělsko - včetně Beleárských ostrovů a Kanárkých...tam už to je cenově trošku vyšší, nebo v nejhorším Itálie - tam se dá vybrat od cenově výhodných lokalit na severu až po malinko dražší čím více jižněji, případně poněkud dražší na italských ostrovech (Sardinie, Sicílie atd). V Chorvatsku jsem byla kdysi dávno jednou a stačilo to, tam ne a myslím, že tam ani až tak moc velká nabídka nějakých tobogánových komplexů není...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.