| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Docela mě tvůj příspěvek dostal. Syn má benigní rolandickou epi od pěti let a hádej kdy to začalo? Po neštovicích (brzy po nich ještě střevní chřipka a pak už epi záchvat...)! Nejdřív měl Ospolot a po něm byl naprosto spící dítě bez života, byla jsem s ním v dětské ozdravovně a chtělo se mě nad ním plakat. Oproti ostatním vrstevníkům vůbec nestíhal, nevzládal..Po několika měsících léčby mu léky změnila mudr za Convulex. I přesto prostě měl mezi 5. a 6. rokem záchvaty pořád. Tak třikrát měsíčně. Vždy v první fázi spánku, večer krátce po usnutí, nejdéle do hodiny :( Při přechodu z jedněch léků na druhé i dva záchvaty za noc :( tenkrát jsem byla zoufalá, myslela jsem že to nikdy nepřejde, synovo chování se změnilo při convulexu na hyperaktivní a dost se mu měnily nálady...Nakonec ale nastalo období klidu a vydrželo dva roky, na MRI nic zásadního nebylo, tak po dvou letech mudr léky opatrně vysadila....No půl roku byl bez léků. Chování ve škole a nálady lepší. Ale pak co? Záchvat jako hrom. Takže dostal Keppru. Tu bere stále. Nyní chodí do šesté třídy. Chodí do dyslektické třídy, (začal tam chodit od třetí třídy) . Dala jsem ho právě na školu, kde tato možnost je, je to přímo v místě našeho bydliště a očekávala jsem potíže , takže jsem byla ráda, že ta možnost tu byla. Potřebuje malý kolektiv, hůře se soustředí, má výkvyvy ve výkonu, zvlášt v matice...to je jeho problémový předmět. Má pomalé tempo. Chodíme do PPP. Má úzkostnější povahu. Je ale dost inteligentní , takže až do páté třídy prospíval s vyznamenáním. Je to ale dost o tom, věnovat se mu (ted už tolik ne, je to puberták a chce být samostatný, ale první roky hodně práce s úkoly a učením). Přeji ti hodně trpělivosti a věř že bude lépe. Jo - ad psaní, píše psacím hrozně :D a skoro ho nepoužívá, sešity si vede tiskacím a taky v té dys třídě mají dost vlepených pracovních listů, kde jenom doplňují slova a tak si vedou sešity a z toho se učí :) . Takže co bych ti ještě napsala? Doporučuji malý kolektiv, časem asi PPP ale to se řešívá tak v druhé třídě, teď je dost brzy. Hodně trpělivost při léčbě epi i při učení. Nyní je syn v pubertě a je bez záchvatů rok a půl a léky zatím bere, mudr ještě vyčkává. Prý věří tomu, že se epiny zbaví :) My řešívali dost potíže s labilitou, výbušností, prostě chováním a rok jsme i chodili na pravidelné sezení k psycholožce. Ale teď z něj mám celkem radost. šestá třída je těžká a dal to na jednu trojku a jinak jedničky a dvojky a snaží se samostatně připravovat, pomáhám jen když si řekne, když něco nechápe - často mat a fyz. Chování je lepší. Nemoc ho neomezuje, sportuje, děla parkour v kroužku a moc ho to baví. Jen v TV má omezené vytrvalostní běhy a šplh. Jinak i chodil na plavčo , ale já musela jako dozor chodit taky, pí uč to nechtěla mít na zodpovědnost. Na škole v přírodě byl jednou taky a ok. Kdyžtak se ptej :)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.