| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Aleno ~t~ odkud bereš tu představu, že děti neustále celý den dělají něco, co musí? Ano, částečně jistě. Ale cvičí a hýbe se každý den, venku jsme většinou taky každý den. Prostor pro svoje hry mají velký a k tomu často opravdu i to, že naopak my skáčeme dle nich - materiál, podat, přinést, pomoc, co potřebuješ - řekni si.
A situace během dne - každá cesta po schodech, cesta do umyvárny či na wc - prostor pro závod, strkání, předbíhání. Musela bych třeba posílat děti opravdu po 1 člověku, a to nejde vždy. Ale začínám o tom uvažovat, že to tak budeme dělat. Hry venku - naprosto běžně jsou o tom "strč do mě tak, abych upadl", hvězdný byl kluk, který se rozběhl a napral to do dřevěné prolejzačky, když to udělal znovu, vylezlo z něj, že je Super Mario. ~8~ To, že si v rámci hry s panáčky kluk rozběhne a boxerským bočním kopem napere druhého tak, že ten sletí, není zase až tak vyjímečný. Dnes jen některé drobnosti: dítě povídá "X mi otevřel moji skříňku v šatně" - reakce byla, že kluka za to strčil tak, že odletěl metr a půl až za židli v šatně. Dva jdou na wc, sranda je, že jeden do druhýho vrazí tak, že letí čelem na sprchovej kout. Běžný, prostě běžný. A drtivá většina jsou předškoláci. A pozor - je to takhle i v jiných třídách - menší, či větší děti. "Ona si stoupla přede mne ve frontě" - lup, holka o hlavu menší na zemi. Do háje zelenýho, co to jako je? Dneska toho jsem plná, přemýšlím, jak ještě jinak a lépe vysvětlit a zprostředkovat, že některý věci jsou fakt mimo. Hlavně jsou to chvilky, kdy nemůžu být prostě na 3 místech naráz. A děcka to slyší furt, kolegyně tohle řeší taky pořád - jako není to jen v nějaké mé neschopnosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.