| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tilíku já myslím že to ani není o "jiném nastavení soukromí". Ale spíš o nastavení za A. základních pravidel slušnosti a za B. vzájemném respektu

Za A. tím myslím to že se návštěva dopředu dopředu dohodne a ohlásí
Za B. když mně někdo z mých blízkých o něco požádá, tak to respektuji, i když mám třeba já sama za sebe některé věci jinak, jsme proboha dospělí lidi.

Jenže tví rodiče jsou silný kalibr psychických vyděračů, tak myslím že se musíš vymezit silněji a chápu že je to po takové době "zatlačování do kouta" těžké.
Jako nikoho neskolí srdeční slabost jen proto, že místo neděle ho jeho drahé dítě raději uvidí v sobotu.

Já bych třeba opravdu vyměnila ten zámek, lidem kteří mají problém respektovat mé soukromí, či soukromí jaksi všeobecně, bych klíče od svého domova nenechala. A může vám to pomoci v tom, že třeba se bodu držet zpátky a raději se na příjezdu dohodnou než aby riskovali že nebudete doma. Jen na okraj - to se vážně nikdy nestalo, mně přijde že ty "přepadovky" hlavně na větší vzdálenost jsou dost nepraktické jelikož co když dotyční prostě nebudou doma ?

Já jsem také z rodiny kde se dveře netrhnou, u mně doma jsou prakticky neustále nasáčkované nějaké děti mých sourozenců. Často stylem že si přijdou "na chvíli pohrát" v pátek a jsou tu do neděle večer. Ale vždycky se mně jejich rodiče zeptají zda se mi to hodí, a kdy si je mají vyzvednout. A mám možnost říct že tentokrát se to třeba nehodí, nebo do kdy.
To samé mám já s mými rodiči, kdy vím že mé děti jsou tam vítané vždy. Přesto považuji za slušnost se vždy nejprve zeptat.

Navštěvujeme se v rodině často, prakticky kdykoliv, ale přesto si to "kdykoliv" předem trochu dohodneme. Než někam vyrazím, telefonicky dotážu zda jsou doma, jestli se můžu stavit. A dotyčný má možnost říct že se to zrovna teď nehodí, a domluvíme se na jindy. TOHLE považuju za normální slušné chování, bez ohledu na to jakou míru nastavení soukromí kdo má.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.