| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ja si hlavně myslím, že chozením "za školu" a vyřváváním někde na demonstraci se nic nezmění. Když jsem celé to hnutí zaznamenala poprvé, před asi měsícem v Německu, jsem si říkala, kdy to asi přijde Sem... a už je to tady. Naši kluci, když o Tom slyšeli poprvé, řekli spontánně: "Co to je za blbost, dělat to místo školy, to tam spousta lidí půjde jen aby se ulili. Komu to za to stojí a fakt se chce angažovat, tak to bude dělat ve volném čase!" A mají pravdu, podle mně.

V zásadě se mi líbí, když se mladí angažují, přemýšlí o světě, životním prostředí, co zlepšit atd.
ALE často je to - obzvlášť dnes, se SOCIAL MEDIA, kde jde jen o to vyvolat nějaký dojem a získat "LIKE" - dost povrchní, ideologické, neřeší se komplexnější souvislosti...
Když pak třeba jeden kluk se odvážil namítnout, jestli je opravdu dobrý nápad drandit někam stovky kilometrů autobusama s emisemi a skandovat hesla "za klima", tak ho ostatní otřeli, ať si tam třeba jede na kole, ale hlavně ať neotravuje a držá klapčku. Takže ti opravdu inteligentní, co by mohli něco změnit, vyvinout třeba dobré technologie do budoucna, v Tom nejspíš stejně nejedou...

A celá lampaň kolem té Gréty je vyloženě komerční, jedou v Tom její rodiče, není to nic spontánního, nezištného, s čím by přišla sama. Mediální bublina, udělali z ní "celebritu", ale je to celé falešné.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.