| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, přeposílám, co jsem v 10/2018 psala v jiné diskuzi. Odkazy na materiály ti snad pomohou a snad ještě fungují.
----------------------------------------


Ahoj, mám kluky v kvartě a primě na Novém Porgu. Přijímačky jsme dělali v roce 2015-Scio a v roce 2018 - Cermat + u obou dvou interní školní - matika, sloh a angličtina.
Dvojku z češtiny bych neřešila z pohledu přijímaček, které jsou od Cermatu stavěny trochu jinak, pokud ale váš gympl bude započítávat známky z vysvědčení z konce 4.třídy a z pololetí 5.třídy, tak už nějaký ten rok jsou bodově ohodnoceny i tyto známky, ale je to škola od školy. Pokrokovější školy si uvědomí, že není škola, jako škola, že někde má jedničku i žák, který by na jiné škole měl dvojku. Z tohoto pohledu se snažte mít co nejlepší známky v pololetí. Někde započítávají olympiády (umístění od okresního kola).
Hlavní zásada: syn musí chtít !!!
Chápu, že v 10-11 letech, zvláště kluci,ještě nejsou tak vyspělí, aby si řekli, mami, já chci sám! Já jsem udělala velkou papírovou plachtu a na jednu stranu jsem psala plusy a mínusy, co znamená gympl, dojíždění, budoucnost, hodně učení, na druhou stranu větší pohoda na základce, je to blíže, skvělá parta, přátelství, co ho ve škole baví, jak by se v tom mohl dále rozvíjet na základce a na gymplu, další možnosti se základkou, zkusit 6ti nebo 4letý gympl, je studijní typ, je ochoten zabrat, když o něco jde?? ...... je toho opravdu hodně. My jsme si to vysvětlili a dala jsem pak synovi týden na rozmyšlenou, aby si řekl sám co chce, s tím, že pokud to chce zkusit, dáme tomu 100%, snahu, práci, čas, finance a z té cesty od září do dubna nesejdeme, že si to např. v listopadu nerozmyslí, protože když se člověk pro něco rozhodne, měl by vytrvat, protože poloviční práce je k ničemu. Zkusit to chtěli oba. Napíšu aktuálně z přijímaček r.2018-mladší syn.
Začali jsme v září, postupně, pravidelně, občas něco v týdnu spočítat, angličtinu a o víkendech hned od října syn chodil na Zatlanku na zkoušky nanečisto. Na procvičení dobré, lze dělat i online, ale Cermat je přeci jen něco jiného. Testy jsou postaveny, hlavně v češtině, na práci s textem a to se musí vyzkoušet a tak trochu nacvičit. Opravdu doporučím zakoupení učebnic s testy, co tu už děvčata doporučovala + stáhnout testy ze starších zkoušek z Cermatu a teprve poté navštívit knihkupectví a podívat se, zda něco srovnatelného se aktuálně nabízí…
posílám odkazy, co se nejvíce podobalo Cermatu a co jsme udělali - zkoušky ze všeobecných studijních předpokladů jsme na přijímačkách neměli, tak jsme je nedělali:
https://www.knihcentrum.cz/…-a-7-trid-zs
https://www.knihcentrum.cz/…-a-7-trid-zs
https://www.knihcentrum.cz/…y-5-a-7-trid
https://www.knihcentrum.cz/…y-5-a-7-trid

tyto mi přišly nejnáročnější
https://www.ucebnicemapy.cz/…ra-7939.html
https://www.ucebnicemapy.cz/…ka-7940.html

A chodili jsme 1× týdně od prosince do března od gymnázia na přijímací zkoušky - kurzy.
Já jsem zastávala názor, že bez jakékoli přípravy se nedají zkoušky udělat, nebo respektive se udělají, ale nevezmou vás. V Praze je obrovská konkurence, co jinde stačí na přijetí, tak v Praze jste ve třetí stovce. Naše děti jsou chytré, ne však geniální, bez přípravy to nešlo. Začít postupně od září, nesmí se to přehánět, aby k tomu děcko nezískalo odpor (měli jsme 2 krizová období,tak jsme si dali týden pauzu a nedělali jsme nic, pak zase byla větší chuť se pustit do práce), od února jsme se zaměřovali jen na věci, které nám nešli.
Někomu vyhovuje příprava poslední 1-3 měsíce před zkouškami, já jsem však nechtěla dítě zničit neustálým učením, aby se mi hroutil. Byla jsem zastáncem raději pozvolně a dlouhodobě, hlavu si vyběhat na fotbale…, ale i tak musím říci, že to pro nás doma, pro všechny, bylo náročné období. Výhodou bylo, že se syn neučil M+ČJ a AJ do školy, protože už to měl procvičené a do června už se do školy na tyto předměty nepřipravoval.
Kdo by si ale myslel, že příprava v našem případě byla ideální, musím ho zklamat.Nebylo to vřdy snadné, občas se nám nechtělo, je to prostě další práce navíc. Už jsme se nemohli dočkat půlky dubna.
A proto si myslím, že pokud dítě nechce a nebo přípravu fláká, je to zbytečná ztráta času pro všechny, to ať si jde raději hrát ven s kámošema. Určitě se ozve maminka, která zastává názor, že dítě se připravovat nemusí, že buď na to má a nebo nemá, ze svého okolí vím, že premiant třídy bez přípravy pohořel a ti s přípravou ho trumfli. Testy jsou specifické a je potřeba se na ně podívat. Málokteré dítě má ty ambice. Rodiče bývají ambicióznější, oni kolikrát chtějí více než dítě. Nechte dítě, ať si k tomu řekne své.
Ohledně zátěže na gymplu - nemohu moc loužit, Nový Porg je dosti specifický, tam se musíte opravdu chtít učit, naučit se učit a efektivně se učit. Mám neteř je na normálním gymplu v primě, začíná si zvykat, ano, musí se učit více, ale není to zase taková tragédie. Trochu více než na základce, na kroužky, výlety a kamarády jí čas zůstane.
Ani nevíte, jak jsem happy, že už to mám za sebou ........
Držím všem, kteří se rozhodnou, že to zkusí, palce a dejte vědět, jak jste uspěli. Ahoj.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.