| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chápu, že to má řadu úskalí, zvlášť pokud by se s tím někdo vytahoval a ponižoval lidi, kteří na to nemají, případně si to kupoval na úkor jídla svých dětí/na dluh/drsně to vyžadoval od rodičů nebo tak něco, ale je to opravdu takové zlo samo o sobě?

Znám starou dámu, která neměla lehký život a v penězích se určitě netopila, a ta se mi při jedné příležitosti pochlubila, jak si i při svých hubených příjmech nechala 2-3x za život ušít něco na míru v "lepším" salonu, a ty věci má dodnes a jsou nositelné. A byla na to hrdá.

Přišlo mi to jako sympatický počin, který se jí navíc ještě asi i vyplatil (měla "slušné oblečení", které bylo kvalitní, padlo jí a dlouho vydrželo, kdežto kdyby si koupila něco "obyčejnějšího", tak by to musela několikrát otočit a vyšlo by ji to nakonec nejspíš i dráž).

A včera jsem četla článek o jedné z Kardashianek, která rozpoutala vášně, protože se její dítě objevilo v botičkách od Gucciho, které někteří čtenáři okamžitě identifikovali (já bych si myslela, že jsou to normální boty ) a vyčetli jí to ~8~

https://www.super.cz/celebrity/kourtney-kardashian/630256-nevinna-fotka-kardashianek-rozpoutala-bouri-fanousky-vytocily-boty-jedne-z-holcicek.html

jako že jen idiot koupí dítěti tak drahý boty ~8~ (proč by je tedy Gucci asi vyráběl, kdyby si je neměli kupovat ani lidi, kteří mají evidentně peněz dost, navíc ta matka ty peníze nikomu neukradla ani o ně nikoho neošidila, normálně si je vydělala) , případně že to vytváří tlak na rodiče ostatních dětí (tady si říkám, jakej tlak? Všimnul si toho právě jeden z těch rodičů, pochybuji, že by to tak prožívaly ty šestiletý děti ). ~8~

A tak si říkám - časem mám v úmyslu zajít si do dobrýho krejčovskýho salonu a nechat si ušít něco kvalitního na míru. Je to opravdu tak zásadní rozdíl oproti puberťákovi, kterej touží po tričku (doplň nějakou dobrou značku, já nemám přehled), a jsou jeho pohnutky víc zavrženíhodný a snobský než ty moje? Já to vidím tak, že je to skoro nastejno, oba se (každej ve svý kategorii) chceme hezky oblíkat do toho, co se nám líbí a co je dražší (a nejspíš i kvalitnější) než průměr (o kvalitě cenově dostupného oblečení v řetězcích si myslím netřeba dělat přehnané iluze), respektive mít aspoň nějakej takovej kousek.

(Protože mám v poslední době pocit, že "značkové oblečení" je bráno jako téměř etalon zkaženosti a snobství.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.