| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Za první republiky byly slečny učitelky, ale předpokládalo se, že se budou plně věnovat práci a nebudou mít děti. Prakticky to samé platilo o lékařkách. Po komunistickém převratu se nadržovalo dělníkům a rolníkům a pracující inteligenci bylo neustále omíláno, že vystudovala za dělnické peníze. S učiteli se udělala taková nepsaná dohoda, budete mít prázdniny a víc volna, než ostatní pracující, ale budete za to mít méně peněz. Muži pak většinou školství opustili, ale tento přístup docela vyhovoval matkám učitelkám, a tak nastala feminizace školství. Feminizaci lékařských oborů se soudruzi bránili tím, že u přijímacích zkoušek měl student mužského pohlaví automaticky body navíc jen za to, že je muž. I při této diskriminaci byly počty lékařek a lékařů prakticky vyrovnané a také měli při stejné atestaci i stejné platy. Jenže časem ty platy šly dost dolů, diskriminace při přijímačkách skončila, tak se chlapci na medicínu nehrnou, protože mají proti ženám víc možností na výběr. Je řada povolání, které mohou vykonávat jen muži, díky svým fyzickým předpokladům. Zato všechna povolání, která vykonávají ženy, klidně mohou dělat i muži.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.