| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Všem moc děkuji za snahu pomoci a rady. Strávila jsem asi 2 hodiny telefonováním, ale je to prozatím vyřešeno.


Volala jsem svému daňovému poradci o radu - řekl, že o této problematice toho moc neví, ale přišlo mu to nelogické, aby se to počítalo od podpisu. Odkázal mne na Zákon o zaměstnanosti, ale tam jsem se nezorientovala natolik, abych věděla, co je správně.
Volala jsem ředitelce okresního ÚP, a ta mi potvrdila, že když se to týká Dohody o provedení práce, tak prý okamžikem sepsání této dohody vzniká pracovní poměr a tedy musím být vyřazena.
Volala jsem na Radnici (to bude můj zaměstnavatel, protože Muzeum, kde mám nastoupit je městské), a tam mi paní řekla, že ona to nemůže rozhodnout, jestli to mohou změnit, to že může jedině tajemnice, a ta má do konce týdne dovolenou.
Volala jsem to opět na ÚP "své" referentce. V pondělí půjdu na radnici, abych zjistila, zda mi to přepíší. Pokud ne, musím dojít ještě na ÚP vyřadit se.

Takže ještě jednou díky všem. ~z~
Jsem ráda, že to počká do příštího týdne, protože jsem teď u dcery v Brně a nerada bych kvůli tomute jela domů dřív, než v pátek, jak mám naplánováno.

Katka a 2 výrostci - kdyby šlo o hlavní prcovní poměr, tak tam by tento problém nevznikl.

Libíku - dohoda je napsaná tak, že je od 1. 6. do 30 .11. a odpracuji za tuto dobu 300 hodin. Jaký papír jste neviděli? Myslíš tu dohodu? Já ji mám tady před sebou, takže nefabuluji, ale vím, co tam stojí...

Jitys - jo, to vím, že nemohu být současně registroaná a mít dohodu. Ale myslela jsem si, že když počátek práce je 1. 6. , tak mohu být registrovaná do 31. 5.

Větře - jo, nadřízená potvrdila, že podřízená rozhodla dobře.

Alenko - data začátku a konce mám 1. 6. - 30.11., ale přesto prý poměr vznikl datem podpisu :-).

Fern - zdravotní neřeším, mám ID II. stupně. Podpora se vyplácí půl roku, pokud je ti do padesáti let. Mně je už (bohužel, i když ve vztahu k podpoře bohudík) 55 (tedy při nástupu na ÚP mi bylo 54, takže jsem podporu měla 8 měsíců).

Gábi_Smolíková - referentka je spíš předdůchodového věku, málo zkušeností nemá. Mě na
tom překvapilo (nebo spíš naštvalo?) to, že už 2. 5. jsem mluvila o tom, že je v jednání tato smlouva a ona mi neřekla, že by mohl nastat nějaký "konflikt". A že v pondělí 20. 5. papír vzala, okopírovala a zase nic neřekla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.