| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Palečku, to je zajímavý, já to mám přesně obráceně. Jako malá jsem si myslela, že si lidi náboženství vymysleli, protože pro spoustu věcí neměli vysvětlení..... a čím jsem starší tím logičtější mi připadá, že vše funguje podle božích zákonů. Bůh je pro mne ale někdo nedosažitelný, někdo kdo nás tak převyšuje, že ho za tohoto života a okolností nemůžeme pochopit.
Věřím v to, co je popsáno v bibli - tedy že bude vzkříšení, že dostaneme nová těla - absolutně zdravá v nejlepší kondici a protože tam nebudou nemoci ani smrt, zdraví bude trvalé. Také tam nebude hřích, tedy vztahy budou dobré, soulad přírody i člověka. V bibli je taky popisováno, že to bude nová země, nový "Jeruzalém" - to řeší problém s místem, jak někdo pochyboval...Bůh stvořil vesmír, tedy jeho znalosti a ostatních bytostí musí být nesrovnatelné, pro nás momentálně nedosažitelné, pro něj tedy nějaká jiná planeta (nebo několik planet) není problém. Podle bible také čas je něco, s čím Bůh umí nakládat opět úplně jinak, než si umíme představit.
Co se týká vztahů, tak to na Ježíše různí badatelé také zkoušeli - jako čí bude žena, která měla 5 manželů - jeho odpověď byla, že nemá smysl se zabývat těmito malichernostmi, že "v nebi" budou naprosto jiné poměry, které si neumíme představit (omlouvám se, ráda bych ocitovala, ale nepamatuji si přesně a tak se snažím vyjádřit, co jsem z toho pochopila já).
Taky věřím v další světy, s tzv "nebeskými bytostmi", jsou to pro mne bytosti opět nás převyšující - netřeba hledat žádnou mystiku, jen v bibli je popsáno, že na naší zemi je hřích, hřích chápu jako poškození dokonalého stvoření, jsme tedy nemocní, hloupí a smrtelní a dějou se tu nespravedlnosti.
Někdy sama nevěřím, že má život tady nějaký smysl. Však i v žalmech je život přirovnáván k údolí smrti....bible mne dost baví, spousta poezie, moudrosti, bolesti i naděje napříč časem. Snažím se brát poznatky i z jiných náboženství a žádné teorii nevěřím definitivně, vždy je tam prostor pro to, co za tohoto života nemůžu pochopit. Nevylučuju ani tu, že žijeme ve virtuální realitě a náš skutečný svět je někde jidne - dokonce mi to přijde dost logické. ~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.