| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Znám vícero lidí s boreliózou, hlavně tedy s "chronickou", s jednou jsem se setkala opravdu natěsno.
Existuje takový pohled na boreliózu, že může nepozorovaně přejít do chronického stádia (byť zprvu vůbec nerozpoznaná - a nakažených je prý 70% lidí) a i třeba jen "čekat" na to, až se bude moci plně aktivovat - po nějakém zátěži, v oslabení apod.
Může probíhat roky drobnějšími problémy - únavou, bolestmi hlavy, kloubů, nervovými problémy. Mnohokrát pak stačí, když hmyz přenášející borelku se zakousne znovu a vypukne akutní fáze, tzn. že ne že se člověk nakazí a hned získá podobné nervové problémy, ale vlastně pouze se aktivuje a zesílí to, co v organismu už bylo.

Není to moje teorie, ale protože se s boreliózou opravdu setkávám, jsem této teorii osobně nakloněna.
Ten lékař, který se borelkou zabývá možná dvacet let, k ní má velký respekt.

Určitě je potřeba dát se do ruky někomu, kdo nebude podceňovat závažnost téhle nemoci, určitě bych řekla, že je lépe delší užívání ATB, než kratší (a zažila jsem lidi, co dostali třeba jen třídenní ATB s tím, že to stačí). Někdy je potřeba si lehnout nebo docházet na infekční oddělení na ATB kapačky - třeba po dobu měsíců.

Prý se borelie dokáže chovat nepředvídatelně...zčásti jako bakterie, zčásti jako parazit a i jako virus.
Těžko říct, jak nejlépe na ni...tenhle dr. říkal, že v akutním stádiu dlouhodobě příslušná ATB, ale v klidovém stádiu že úplně fungovat nebudou.

Nechci se dohadovat s nikým, jestli to tak je, nebo není, já to nevím, píšu to, co jsem se dozvěděla od druhých.
Mám obrovský respekt k téhle nemoci, protože vidím, co to v tom dlouhodobém pohledu s lidmi dělá, hlavně to "nervové" stádium...a tu bezmoc lidí, že jim vlastně jejich potíže nevěří.
Pokud měl tenhle konkrétní doktor pravdu a promořených lidí je tak 70%, je to docela alarmující...ne každý ale musí cítit všechny příznaky a v neakutním stádiu může být zaměněna nebo vůbec nerozpoznána.
Možná lepší, když se prostě projeví tak, aby si doktor všiml a diagnostikoval.

A určitě je potřeba hodně odpočívat - jak fyzicky, tak psychicky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.