| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Po narození třetí dcery opět nastaly velké problémy s kojením - v jejích šesti týdnech jsem bezradná. POrodní váha 3330 g, při propouštění 3040g, za den jsem byly zpět v nemocnici se žloutenkou - celý den prospala a měla za 24 hod. jen 1 pomočenou plenu. Tam váha 3030 g a nařízen dokrm odsátým MM, případně UM. A tady začal kolotoč odsávání, dokrmů atd. POřídila jsem odsávačku, odsávala zpočátku 10 - 30 ml, dokrmovala střídavě MM, když nebylo UM stříkačkou po prstě. Malá byla strašně spavá, u kojení usínala, byl problém ji vzbudit a ke kojení se sama nehlásila. Přes všechnu dřinu přibrala a ve třech týdnech byla zpět na porodní váze. Měla jsem doma LP, snažila se, ale malá se před ní k prsu vůbec nechtěla přisát, nakonec se přisála, ale prso jen dumlala. Dle LP špatná technika přisávání, malá pusinka, máme na tom pracovat (?). Postupně se u malé vystřídalo několik stavů - od bojkotu přes nepřisávání, spavost a dumlání prsa, laktaci jsem stále udržovala odsáváním, stále stejného množství. Ve čtyřech týdnech měla 3790g. Nyní má šest týdnů, váha cca 4100 g, odsávám po dvou hodinách, v noci po třech. Vždy napřed zkusím přiložit - pije aktivně v podstatě jen v noci, někdy ráno, přes den vytáhne max 30 - 40 ml nebo se přisaje a nepije vůbec. Takže momentálně poměr MM/UM as 50:50, bohužel se mi stále nedaří odsát víc jak 30 ml - nechápu - odsávám pořád. S dvěma staršími dětmi je to poněkud šibeniční režim...Ještě dodám, obě starší měly problém s UM - jedna intolerance laktózy, druhá alergie na BKM. Malou často trápí bolesti bříška, málo přes den spí, mívá zácpu - zřejmě vliv UM. Takže co teď? Dá se s tím ještě něco udělat?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.