| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

,, Maminka šla na tu stranu, která znamenala plyn. To bylo zvláštní, my jsme šli od vlaku a tam uprostřed seděl esesák, snad to byl Mengele, já nevím, a my jsme kráčeli směrem k němu. Jedni šli doleva, jedni doprava. Já jsem šla s maminkou tím proudem doleva. On jen tak seděl na rohu. Já už jsem byla s maminkou hezký kus vlevo a on mě odtáhnul na pravou stranu a řekl: „Du kannst noch zu Fuss gehen.“ [„Ty ještě můžeš jít pěšky.“] Tak jsem byla ráda, že maminka pojede. Až teprve když nás stříhali, prozradili nám, že do leva znamená do plynu. A my jsme přišly do lágru.,,

https://www.holocaust.cz/zdroje/vzpominky/pani-eliska-k-nar-1912/

,,Pak přišel ten strašný šok: přijeli jsme do Osvětimi. Otevřely se dveře, křičeli na nás „Raus, raus“ [„Ven, ven“], do toho štěkot psů. Kolem stáli esesáci s vlčáky, s těmi "bluthundy", kteří na nás doráželi...,,

https://www.holocaust.cz/zdroje/vzpominky/pan-toman-brod-narozen-1929/

I Romové....

“Kde je moje druhé dítě?” a křičela a byla velice rozrušená. Když pak přišla sestra, řekla jí: “Vaše druhé dvojče po experimentu zemřelo”. Já měla obvázanou hlavu.,,

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/prezila-lekarske-experimenty-nacistu-na-detech-i-holokaust.muze-se-to-stat-znovu-varuje-rita-prigmore

.... a samozřejmě další ....

Ve všech táborech KL Auschwitz-Birkenau zemřelo nejméně 1,3 miliónu osob, z nichž bylo:

960 000 Židů (865 000 nezaregistrovaných *pozn., 95 000 zaregistrovaných),
70 000–75 000 Poláků (asi 10 000 nezaregistrovaných, 64 000 zaregistrovaných),
21 000 Romů (2 000 nezaregistrovaných, 19 000 zaregistrovaných),
15 000 sovětských válečných zajatců (3 000 nezaregistrovaných, 12 000 zaregistrovaných),
10–15 000 vězňů jiných národností (mj. Bělorusů, Rusů, Ukrajinců, Čechů, Slováků, Jugoslávců, Francouzů, Němců, Rakušanů atd.). (zdroj W.)






,,

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.