| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Krásné téma. Zjišťuji, že mám vlastně spoustu nádherných vzpomínek na dětství. Ale když jsem byla školačka (taková ta sečtělá mudrlantka),vím,že jsem si říkala,že dětství není rozhodně taková idylka,jako se všude píše. Asi jsem měla pravdu tehdy i teď,když si ty zážitky z dětství vybavuji. Ty životní zkušenosti nás všechny semelou a dětství se posune do idylky.
Jo a že byla. Třeba u prarodičů, kteří měli hospodářství, sice malé,ale prase,kozy,slepice ještě chovali. Taky záhumenek. A já chodila s babičkou past kozu do Kopanic a s dědečkem na pole Pod Perné. Dědeček naklepává košů pod kulnou. Chodím mu k Zichom pro pivo a Partyzánky. Je konec léta a přicházejí sousedé "tlačit burčák"- tedy lisovat jablečný mošt. Jablka v plechové vaně....první sklenička čerstvého moštu,něžná jablečná vůně vznasejici se pod kulnou dlouho po lisování. Nadšené kozy,kterým jsem donesla jablečné "výpresky".
Kozí mléko jako od babičky na žádné farmě nemají.
A nebo prázdniny na chalupě v horách. Pavel s pilou a vozíkem,jdeme do lesa na dříví,je nám tak pět a sedm,rodiče šli na nákup a my vaříme krupičnou kaši. Je gumová, ale jinak výborná :-)s lesními 🍓 Můj první pokus v kuchyni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.