| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jééé, teď jsi mi připomněla - posledních pár let se snažím na Vánoce upéct nějaký nový druh cukroví a když je všeobecně kladně přijat, tak ho zařazuji do repertoáru.

No a letos jsem zkusila minimarokánky s tím, že to bude rychlovka a aspoň půjdu brzy spát. Asi 2 hodiny jsem, po uspání mrňavky strávila hledáním nej receptu - nakonec vybrala nějaký superzdravý z pohankové mouky.
Vymazila jsem ho 2 druhy lískáčů a vlašáků od mého taťky - takže superbio oříšky, mandličkama, do toho zlaté a obyč. rozinky, taky nakrájela brusinky - ty já miluju, třtinový cukr, vytvořila jsem kopečky, zplacatila je na plechu a šoupla to trouby.... no a když jsem se na to po chvíli podívala, myslela jsem, že mě trefí - na pečícím papíře bublala rozteklá placka přes celý plech...~e~...
v šoku jsem ten plech vyrvala z trouby a nevěřícně zírala, co se to stalo.... nedalo se na to vůbec sáhnout - jak tam karamelizoval ten cukr, bylo to úplně vřelé.. takže jsem milý plech vrazila na lodžii vychladnout a horečně přemýšlela, jak to zachránit.

Vymyslela jsem, že bych ty marokánky z toho třeba vykrájela, ovšem poté, co jsem to po zchladnutí ochutnala, bylo to divné a měkké, ovšem po krajích už to začínalo být křupavé a překvapivě chuťově zajímavé .... takže jsem to vrazila zas do trouby... a pekla dál s tím, že to přece hernajs nevyhodím, páč takových dobrých surovin, žeano.... po dopečení a vychladnutí jsem ale zjistila, že vykrájet to tedy nepůjde ani náhodou...takže jsem milý plát nalámala na kousky, které jsem polila rozpuštěnou tmavou čokoládou - o nejaké zdobení vlnkami vidličkou jsem si mohla nechat jenom zdát...
v tu chvíli už výroba mých "rychlých marokánek" trvala víc jak 4 hodiny~8~, bylo skoro půl druhé ráno~d~~e~ (když druhý den byl samo pracovní)....
zbylé malé úlomky (a tedy i větší) jsem v naprostém znechucení a naštvání sama na sebe naládovala do formy na biskupský chlebíček, polila zbylou čokoládou a vrazila do lednice....

Druhý den jsem měla na návštěvě kamarádku s dcerkami, takže jsem jí hned zatepla vyprávěla mou marokánkovou anabázi a předložila jí a holčickám ke kafi a čaji můj noční výsledek - do té doby jsem to neochutnala - no, byly naprosto luxusní, pominu-li ten tvar
a všechny jsem se olizovaly až za ušima - do vánoc jsem je dělala ještě 3x (i podle jiných receptů), z toho 1x do práce, vždycky se po nich jen zaprášilo~R^

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.