| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mateřství by ženu nemělo uvrhnout do doživotní chudoby.

no, tak doufám, že někoho chytrého nenapadne zakázat ženám zkrácené úvazky, protože i vedou u žen k doživotní chudobě ~d~

Otázka je, co je jejich zájem a co je tlak společnosti - ať už skutečný nebo domnělý.

tak pokud vidíš tlak společnosti na zkrácení rodičovské dovolené u žen, tak tě uklidním - zákony reagují i na tyto změny. rodičovský příspěvek není třeba pobírat čtyři roky, stejná částka se dá vybrat i za kratší dobu, pokud žena spěchá do práce. to třeba u mých dětí nebylo možné. nebo je možné příspěvek pobírat a pracovat u toho, pokud žena chce pracovat třeba jenom kratší dobu a příspěvkem si dorovnat příjem. což je změna, třeba s nejstarší jsem sice pracovat mohla, ale mohla jsem si vydělat jenom nula nula prd, jinak bych o rodičovský příspěvek přišla. na rodičovskou dovolenou může nastoupit i muž, aby žena nemusela, ale to není novinka, to platí hodně dlouho. nicméně novinkou poslední doby jsou i odpočty od daní za školkovné nebo možnost umístit do školky i mladší dítě, to taky přispívá k možnosti žen jít pracovat. u nás (jako v místě mého bydliště) třeba celkem dobře funují jesle (ty se tedy teď jmenují jinak) i školky, jak přibývá dětí, přibývá i míst v těchto zařízeních.

neříkám, že není co zlepšovat, ale pokud chce společnost ženy nahnat do práce, tak tohle vše mi přijde jako lepší volba ~d~

tohle všechno mi tedy nepřijde jako zazděné dveře ~d~ samozřejmě, špatný výběr partnera dokáže hodně. ale to stát tak nějak neovlivní. můj drahý bejvalý by třeba s dětmi doma půl roku nebyl, protože tahle doba by mu zabila podnikání. jeho firma nebyla zas až tak velká, aby z ní mohl zmizet a vše nechat na zaměstnancích. na druhou stranu s tím jsme si děti pořizovali a to je to poslední, na co bych si mohla stěžovat, protože to u nás v tomhle ohledu v podstatě fungovalo tak, jak jsme se předem dohodli, byť by někdo mohl řvát, že to z hlediska péče o děti nebylo vyrovnané. nebylo, a co jako ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.