| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Asi jo.
všechno bych si zařídila. Tvořila rezervy a tak.

Jiná nemoc,ale stejně blbá: osteoporóza.

Mamka měla loni 11 zlomenin za cca 10měsíců(únor-říjen)- osteoporoza a další nemoc, na ní se přišlo pozdě(její DR nepřišlo divný, že je zelená a udělat ji rozbor krve důkladný).

Já jsem třeba před rokem dělala všechno pro to,abych věděla v jakém stavu mám kosti, protože mi 10let všichni říkali, že mám dost času. A mamka mě vyděsila tak, že jsem si chtěla nějakou prevenci udělat. I kdybych si ji zaplatila. Jo to jsem narazila, bez žádanek NIC.

S rodinnou anamnézou:
Babička korzet
druhá též
moje mamka se léčí 15let
teta 10let
zdá se že genetika si s náma pohrává

A nyní dělám vše pro to,aby mi ty kosti zůstali v tom stavu co je našli, protože 100% nejsou,ale asi díky atletice v mládí jsou na tom dobře(atleti mívají o 10% více kostní hmoty, než zbytek populace). A zátěž máme opravdu velikou, jenže DR a gynekologové to nebrali vůbec vážně.~Rv

takže nyní docházím do centra, kde mi teprve nechali udělat pořádný rozbor krve- fakt asi 8 zkumavek, kde se zjistila taková maličkost, která má asi příčinu u všech ženských v rodině. Vitamín "D" asi si ho ze slunce neumíme vyrobit i když na něm jsme. Takže ho jím 2x denně a uvidíme, přijdu opálená lehce do ordinace a ač jsem venku 2h. Mám 38%. Léky se předepisují už při 75%.

Mamku neotravuju,ale tetě to D, nezjištovali dodneška, nenašla ho ani v jedné zprávě. Fakt super. měla jsem zjistit v jakým stavu to D mají ty dvě.

Fakt nechci klukům přidělávat starosti.
Momentálně mě poctivě každý den sluní 20-40minut. Fakt ležím a na lýtka a na dekolt mi svítí. Jsem opálená jak NIKDy. Krém na mě může přijít až po té 20minutovce. Jenže opálená pokožka taky skoro nepřijímá slunce. Takže z jídla:vejce, tučné ryby, například losos nebo makrela játra(naštěstí je mám ráda) vše zapíjet pomerančová šťávou. (to jsem zapomněla co to má dělat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.