| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

já jsem myslela, že se bavíme o drobných a vlastně se jedná o tisíce ... tady je tak akorát čas na lekci finanční gramotnosti. Tři tisíce za odpoledne, když jde někdo v 11 letech courat do obchoďáku, to je za mě hodně velký ústřel, byť nepochybuju, že existují děti, které k dispozici podobné částky mají ... řešila bych to tak, že kapesné už si vzala, a možná i utratila (to nepíšeš). Vynásobila bych částku dvěma a po celou dobu bych jí nedala kapesné (a to přesto, co jsem napsala výše), než částku "splatí" i s "úroky". Pokud neutratila a peníze vrátila, tak bych se snažila s ní promluvit (ale i když jsem klidný člověk, toto by mě nazlobilo, a to jako dost).

Jde taky o její budoucnost, vydělávat peníze je věc těžká, s nejistým výsledkem ~z~ co když nebude mít takové zaměstnání, které bude bezbřehé utrácení umožňovat? (je to spíše výsada vyvolených), co pak? Půjčky a kolotoč dluhů, protože si nebude umět nic odepřít, a ono se to pak nějak udělá ...

Neříkám, že mám nějak skromné děti, ale vědí, co prostě můžou, a co ne ... samozřejmě řeknou, co by chtěly, u nás je šílená touha po těch I-věcech ... dcera mi řekla, že na VŠ s klasickým notebookem nepůjde, že je otázka cti, aby to byl MacBook (já nevím ani to, jak se to píše ~:-D). Jsme dohodnuty, dostane peníze v hodnotě pro mě normálního noťasu a zbytek si doplatí, pracuje na brigádě, a i když doufám, že jí to přejde, pokud ne, je to její volba.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.