| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bouřko, já jsem během let učila angličtinu děti ve věku od předškoláků po středoškoláky, jednak soukromě jako OSVČ nebo v různých kroužcích, jednak na různých stupních škol. Vše tedy na malém městě a v okolních vesnicích.
Moje zkušenost je následující: v kroužcích, jedna hodina týdně, 4-6 dětí, mělo největší smysl začít u dětí cca 6-8letých. Naučily se rozumět jednoduchým větám a zvládly až neuvěřitelné množství slovíček při hraní pexesa a různých činnostech, které jsme pak i v těch větách různě obměňovali a procvičovali. Myslím, že většina dětí má v tomhle věku dobrou mechanickou paměť, která jim pomáhá. Sama celoživotně "bojuju" s němčinou, mnohokrát jsem s ní začínala, a jediné, co mám opravdu zafixované, jsou slova a fráze, které jsem vstřebala taky tak někdy v předškolním a mladším školním věku. Bohužel, zvlášť teď po padesátce, co se v cizích jazycích naučím, do příštího týdne zase zapomenu ~;)
Ovšem "kroužek" angličtiny pro prvňáky a druháky ve škole, který jsem také párkrát "nafasovala" podle mě nemá smysl skoro žádný. Dětí bylo moc, některé se špatnou slovní zásobou i v češtině. A když tyhle hodiny "angličtiny" vede učitelka, která upřímně přizná, že anglicky neumí, že si ale těch pár slovíček vyhledá, tak to pak vede k tomu, že se děti tak maximálně naučí vyjmenovat barvy a čísla, a to ještě s mizernou výslovností.
Takže u třeťáků začínám s tím, že se je snažím pro angličtinu získat, říkáme si, co kdo zná, kde ji mohou použít, pojmenováváme předměty ve třídě, apod., a jak tu už někdo psal, všímají si, jak vypadá slovo napsané, potom dopisují jednoduchá slova k obrázkům podle předlohy, postupně pak už i v pracovním sešitě doplňují slova do vět, apod. Bohužel ale vím, že mnozí učitelé píší hned zpočátku se třeťáky testy na slovíčka a neváhají sázet špatné známky, což vede jenom k tomu, že se děti i rodiče začnou cizího jazyka bát.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.