| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Naše vztahy jsou i po 30 letech víceméně neutrální. Přišla jsem z jejího pohledu do jejich baráku jako mladé ucho, kterému chtěla udělovat nevyžádané rady a nemohlo do ničeho mluvit.

S postupujícími roky je mi ji spíš líto. Manžel (88) celý den prospí, děti se s ní nijak intenzivně nebaví. Vnoučata jsou buď daleko nebo mají vlastní zájmy. MM je typ, co chce mít doma svůj klid, švagrová sice bydlí kousek, ale s mámou prohodí sotva pár slov, když ji něco přinese. Je už v důchodu, ale nemá čas, má podobnou povahu jako tchán.

Dnes mě při příchodu z práce zase "odchytila" a stěžovala si, jak si nemá s kým promluvit, s tchánem se mluvit nedá. Lituje, že nešla do fakt pěkného pečovateláku, když měla možnost.
Jsme na samotě u lesa, jednou za týden jede na nákup, jinak je opravdu izolovaná doma, ani nikoho nevidí, protože tu nikdo nechodí.

Ale co já s tím můžu dělat, tchán několikrát řekl, že umře tady, že se nikam nehne. Mám nutit MM nebo švagrovou, aby si s ní šili promluvit?

Vidím na jedné paní, která taky bydlela sama, jak v pečovateláku úplně "rozkvetla". Když chce (teda před Coronou), účastnila se nějakého programu, pobavila se s ostatníma babkama, když chtěla být sama, zalezla si do svého bytečku k televizi nebo knížce. Doktor, obědy zajištěny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.